Powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa w Ursusie – osiedle Ligia

Powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa w Ursusie – osiedle Ligia

Z początkiem sierpnia deweloper Profbud rozpoczyna realizację nowej inwestycji mieszkaniowej, zlokalizowanej przy ulicy Tomcia Palucha w warszawskim Ursusie – Skoroszach. Osiedle Ligia to kameralne miejsce dla osób ceniących spokój, szeroki dostęp do oferty handlowo-usługowej i dogodną komunikację z resztą miasta.

W pięciokondygnacyjnym budynku znajdzie się 76 mieszkań, o zróżnicowanych metrażach. Nazwa inwestycji, jak i całej dzielnicy ma ścisły związek z historią fabryki URSUS i powieścią Henryka Sienkiewicza – „Quo Vadis”. To właśnie ta niezwykle popularna w tamtym okresie książka, stała się na początku XX wieku inspiracją do nadania przedsiębiorstwu nowej nazwy – Towarzystwa Udziałowego Specjalnej Armatury i Motorów URSUS. Co w późniejszych latach przyczyniło się również do nazwania całej dzielnicy – Ursus.

Ursus – ta warszawska dzielnica w pierwszym momencie u wielu osób przywodzi skojarzenia z Zakładami Przemysłu Ciągnikowego. Jednak mało kto wie, że jej nazwa ma bezpośredni związek z dziełem Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis” , gdyż pochodzi od imienia jednego z bohaterów powieści – Ursusa. Ten troskliwy, obdarzony ogromną siłą mężczyzna był służącym oraz opiekunem pięknej Ligii. To właśnie ta ciekawa historia była inspiracją dla dewelopera, który tworząc nową inwestycję nazwał ją Ligia.

Firma Profbud, która rozpoczyna realizację swojej nieruchomości w Ursusie chciała, aby jej nazwa nie tylko się wyróżniała, ale była też spójna z charakterem okolicy, w której zostanie wybudowana. Jej hasło przewodnie „W sercu Ursusa” ma odzwierciedlać przywiązanie jego mieszkańców do tej kameralnej dzielnicy, jak również kojarzyć się z miłością jaką Ursus darzył Ligię.

Realizując nasze inwestycje mieszkaniowe staramy się, aby korespondowały one zarówno z okolicznym krajobrazem, jak i z historią danego miejsca. Dlatego opracowując nazwę nowej inwestycji na terenie Ursusa zależało nam, aby uchwycić w niej m.in. wątek historyczny, poprzez odwołanie do popularnej lektury „Quo Vadis” i fascynacji dawnych właścicieli fabryki Ursus Sienkiewiczem. Dążyliśmy do tego, aby Ligia była kameralnym, przytulnym osiedlem zarówno dla rodzin czy osób pragnących znaleźć upragniony spokój, jak i tych aktywnych towarzysko. Wierzymy, że będzie to przyjazne miejsce, w którym każdy znajdzie swoje wymarzone M.

– mówi Zofia Brodowicz, Dyrektor Handlowy firmy Profbud.

Ligia to klimatyczne osiedle, usytuowane przy ulicy Tomcia Palucha w Ursusie – Skoroszach. Przyjemna i bezpieczna lokalizacja jest idealna zarówno dla singli, jak i małżeństw z dziećmi. Ta urokliwa okolica posiada również bogatą ofertą handlowo usługową. W pobliżu znajdują się m.in. Centrum Handlowe Skorosze, przedszkola, szkoły czy OSiR Ursus. Dla miłośników aktywnego wypoczynku Ursus oferuje również szeroki dostęp do stref zielonych i rekreacyjnych. Spacerować, uprawiać jogging czy jeździć na rowerze można w Parku Czechowickim, Parku Achera czy Hassów. W niedalekiej odległości od inwestycji znajdują się również boiska i bieżnie, kluby fitness czy sala aerobowa. Doskonałą komunikację z resztą miasta zapewnią trasy wylotowe – autostrady, gwarantujące szybsze dotarcie do wyznaczonych miejsc.

Nowa nieruchomość to pięciokondygnacyjny budynek mieszkalny, zbliżony kształtem do litery „L”. Zaprojektowano w nim 76 mieszkań, o powierzchniach 29 – 88 m². W ofercie dewelopera Klienci będą mieli do dyspozycji szeroki wybór lokali, zaczynając od jedno-, a kończąc na czteropokojowych. Wszystkie będą posiadały balkony, tarasy, loggie, z kolei te na partnerze urokliwe ogródki z ażurowym ogrodzeniem. Projektanci zadbali również o to, aby mieszkania były ustawne, funkcjonalne i komfortowe.

Możliwość dowolnej aranżacji wnętrza gwarantuje zróżnicowany układ lokali. Natomiast wysokość mieszkań od 2,70 do 2,75 m pozytywnie wpłynie na właściwe oświetlenie pomieszczeń. W trosce o komfort mieszkańców zaaranżowano także klimatyczne patio, z wyznaczonymi ścieżkami spacerowymi i niską roślinnością. Z kolei wygodne ławki, plac zabaw i mała architektura będą sprzyjały spotkaniom sąsiedzkim i zabawom na świeżym powietrzu.

Na najniższych kondygnacjach zaplanowano lokale usługowe o powierzchni od 44 m² do 47 m², które ułatwią mieszkańcom oraz gościom dostęp do różnorodnych usług. Dla zmotoryzowanych wyznaczono miejsca postojowe, zlokalizowane w garażu podziemnym. Cykliści natomiast będą mieli do dyspozycji 32 podwójne stojaki w garażu oraz 6 podwójnych stojaków na zewnątrz, w sumie dla 76 rowerów.

Termin realizacji inwestycji jest przewidziany na II kwartał 2020 roku.

 

Autor: Redakcja Źródło – patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »