Potencjał informacyjny geoportali szczebla krajowego

Zanim zaprosimy klienta na terenowe oględziny nieruchomości, warto – nie ruszając się z biura – odbyć wirtualną wycieczkę do miejsca docelowego. Umożliwiają ją geoportale. Można traktować je jako pierwszy punkt dostępu do informacji przestrzennej. Które portale warto wykorzystać w codziennej pracy pośrednika nieruchomości? Podpowiadamy sześć geoportali szczebla krajowego, które są przydatnym źródłem informacji o nieruchomościach.

lukasz-halikWięcej szczegółowych informacji na temat geoportali znajdziesz w artykule dr Łukasza Halika z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – link do artykułu
Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości ESTATE numer 3/2016 pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Transakcje z udziałem obcokrajowców – rola tłumacza przysięgłego podczas czynności notarialnych

Istnieją kluczowe różnice w przygotowaniu transakcji notarialnych z udziałem obcokrajowców posługujących się językiem polskim i tych, którzy go nie znają. Jak zgodnie z prawem powinny być przeprowadzane takie transakcje i jakie obowiązki spoczywają na notariuszu w zakresie weryfikacji znajomości języka polskiego przez obcokrajowca, wyjaśnia Oliwia Walentynowicz.

Przeczytaj więcej »

Mieszkania na poddaszu. Ile kosztują mieszkania ze skosami i jak mierzyć ich powierzchnię?

Cytat “Mieszkania na poddaszu budzą mieszane uczucia – jedni cenią ich wyjątkowy klimat i niebanalne możliwości aranżacyjne, inni narzekają na ich niepraktyczność. Często mówi się również, że tego typu nieruchomości bywają dostępne w bardziej przystępnych cenach, ponieważ deweloperzy starają się zagospodarować także przestrzeń pod skosami, mając świadomość, że nie jest to rozwiązanie dla każdego. Podobna sytuacja ma miejsce na rynku wtórnym. Czy jednak rzeczywiście można i tam liczyć na atrakcyjniejsze ceny? Eksperci portalu GetHome.pl postanowili to sprawdzić.”

Przeczytaj więcej »