Postawili słup naprzeciw wjazdu. Właściciele osłupieli, gdy to zobaczyli

Mieszkańcy jednej z posesji w miejscowości Chełm w województwie lubelskim przeżyli niemałe zdziwienie, gdy pewnego dnia przed wjazdem na działkę pojawiła się ekipa budowlana i postawiła naprzeciwko wjazdu słup elektryczny.

materiały nadesłane / opublikowane za zgodą redakcji chelm.naszemiasto.pl

W ramach przebudowy drogi krajowej nr 12 budowlańcy tymczasowo postawili ogromny słup energetyczny tuż przed wjazdem na posesję mieszkańców nieruchomości w Chełmie. Właściciele posesji nie kryją zdziwienia, a wykonawca drogi twierdzi, że problemu nie ma.

Właściciel osłupiał

Ta gra słowna zawarta w tytule pewnie nie śmieszy właścicieli nieruchomości. Dla internautów to zabawne zdarzenie, dla nich jest rzeczywistym problemem. Słup utrudnia wyjazd z posesji aut osobowych i zupełnie uniemożliwia wjazd większych pojazdów. Np. straży pożarnej.

– Nikt nas wcześniej o niczym nie informował. Byliśmy kompletnie zaskoczeni, kiedy przyjechali robotnicy i powiedzieli nam, że nie będzie wjazdu na posesję do godzin popołudniowych, bo muszą postawić słup energetyczny. Przyjechała koparka i zaczęła kopać. Kiedy zobaczyliśmy, że ten słup stanie na wprost naszej bramy wyjazdowej, dosłownie oniemieliśmy – tłumaczy na łamach serwisu chelm.naszemiasto.pl pani Helena Skibińska, mieszkanka wspomnianej nieruchomości.

Problemu nie ma

Kuriozalną sytuację opisał serwis chelm.naszemiasto.pl. Na pytania o zasadność takiego ulokowania słupa wypowiedziały się dla portalu władze miasta oraz rzecznik prasowy głównego wykonawcy. Ich zdaniem problemu nie ma.

Stawianie słupa na wjeździe do posesjiStawianie słupa na wjeździe do posesji materiały nadesłane / opublikowane za zgodą redakcji chelm.naszemiasto.pl

–  Lokalizacja zjazdu, zgodnie z dokumentacją projektową przebudowy DK12 w granicach administracyjnych miasta, zostanie zmieniona. Oznacza to, że zjazd zostanie przesunięty i będzie się znajdował w innym miejscu, a więc nie będzie kolidował z infrastrukturą oświetleniową – informuje Damian Zieliński z Gabinetu Prezydenta Miasta Chełm.

Podobnego zdania jest przedstawiciel głównego wykonawcy. – Słup został umiejscowiony zgodnie z projektem. Kolizja, która występuje na wjeździe na posesję, wynika z umiejscowienia tego wjazdu, który jest przesunięty względem tego, jak powinien ten przejazd zgodnie z przepisami prawa wyglądać. Ponieważ przykładamy dużą wagę do dobrych relacji z sąsiadami naszej budowy i traktujemy po partnersku nasze relacje ze wszystkimi mieszkańcami, wybudujemy nowy podjazd do bramy, który nie będzie kolidował z tym słupem. Geometria tego przejazdu została już przez nas sprawdzona i umożliwia wjazd do bramy tymczasowo do momentu wykonania go w wersji docelowej. Podsypaliśmy w tym miejscu nowy grunt i wzmocniliśmy go – informuje rzecznik Michał Wrzosek.

Źródło: chelm.naszemiasto.pl

 

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »