Posiedzenie III RADY NACZELNEJ FEDERACJI POROZUMIENIE POLSKIEGO RYNKU NIERUCHOMOŚCI

W dniu 25 czerwca 2010 roku w szacownych zabytkowych salach kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 77 w Łodzi zwanej Pałacem Goldfedera odbyła się III Rada Naczelna Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości. Miejsce to znane w Łodzi jako “Pod Siódemkami jest dziełem architekta miejskiego Hilarego Majewskiego z 1892r. Właściwe miejsce dla tego ważnego wydarzenia dla rynku nieruchomości.
Obrady najwyższej władzy F PPRN zdominowała dyskusja nad przyszłością zawodów rynku nieruchomości. Prezydent Zbigniew Kubiński w imieniu Zarządu złożył sprawozdanie za okres od momentu powstania Federacji. Federacja wraz z Powszechnym Towarzystwem Rynku Nieruchomości podjęła wysiłki na rzecz ocalenia zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami. Alarmowaliśmy środowisko o niefortunnych zamierzeniach Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Infrastruktury.

Delegaci Rady Naczelnej przedyskutowali strategię postępowania na najbliższy okres udzielając w tym zakresie stosownych instrukcji Zarządowi.

Udzielono Zarządowi i Komisji Rewizyjnej skwitowania za ubiegły rok. Rada Naczelna Udzieliła rekomendacji portalowi pośredników zbudowanemu przez PTEiDRN i przyjęła informację o zasadach funkcjonowania portalu. Zbudowany portal oparty jest o rewolucyjne zasady uczestnictwa. Rada Naczelna udzieliła rekomendacji czasopismom wydawanym na lokalnych rynkach nieruchomości w Rzeszowie i Opolu.

Rada Naczelna przyjęła informację w sprawie wydawania przez F PPRN jako organizacji zawodowej dzienników praktyk. Zarząd poinformował, że wydawanie dzienników przez F PPRN bedzie się odbywało zgodnie z pismem otrzymanym z Ministerstwa Infrastruktury. pełnomocnicy ds praktyk Federacji przedstawili zasady wydawania dzienników. Rada Naczelna zaaprobowała wykonane wzorce pieczątek osób zrzeszonych w F PPRN oraz wzorce dokumentów potwierdzających przynależność.

Rada Naczelna przyjęła w poczet członków kolejne dwa Stowarzyszenia lokalne:
– Stowarzyszenia Rynku Nieruchomości Śląska i Podbeskidzia w Rybniku oraz
– Dolnośląskiego Stowarzyszenia Rynku Nieruchomości we Wrocławiu. Zapowiedziano przyjęcie do Federacji kolejnych Stowarzyszeń we wszystkich województwach. Rada Naczelna przyjęła do wiadomości zbudowanie nowej strony F PPRN oraz że wkrótce nastąpi jej inauguracja. Kolejna Rada Naczelna odbędzie się jesienią 2010 roku.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »