Porozumienie 9 Federacji rynku nieruchomości zwróciło do przewodniczącego sejmowej komisji do spraw deregulacji o utrzymanie daty 1 stycznia 2014 jako terminu wejścia w życie ustawy deregulacyjnej.

Porozumienie 9 Federacji rynku nieruchomości reprezentujące blisko 200 Stowarzyszeń rynku nieruchomości działających w obszarze rynku nieruchomości, reprezentujących rzeszę ponad 50 tysięcy specjalistów zwróciło się się do Posła Adama Szejnfelda Przewodniczącego Nadzwyczajnej Komisji ds Deregulacji a także do członków Komisji “z prośbą o zachowanie fundamentalnych zasad przyzwoitości przy określaniu terminu wejścia w życie ustawy deregulacyjnej w odniesieniu do zawodów rynku nieruchomości.”

W pierwotnym zapisie projektu ustawy deregulacyjnej opracowanym przez rząd ustawa miała wejść w życie 1 stycznia 2014 roku. Według obecnego zapisu w projekcie dokonanego przez komisję, na skutek poprawki poprawki zgłoszonej w trakcie prac komisji – ustawa miałaby wejść w życie w terminie 30 dni od jej ukończenia co mogłoby uniemożliwić zakończenie postępowań kwalifikacyjnych przez osoby, które zgodnie z pierwotnym projektem a także zgodnie z Komunikatem Ministerstwa Transportu o terminach postępowań kwalifikacyjnych rozpoczęły studia i odbywają praktyki zawodowe pośrednika lub zarządcy nieruchomości. Patrz treść listu strona 1, strona 2,

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Działka w spadku lub darowiźnie czy sprzedaż działki i przekazanie pieniędzy? Jakie obowiązują podatki i co jest korzystniejsze?

Cytat “Wielu właścicieli gruntów traktuje nieruchomości jako inwestycję, która z czasem zyskuje na wartości. Działka kojarzy się z bezpieczeństwem, stabilnością i możliwością zysku przy sprzedaży. Rzadziej myśli się jednak o tym, że posiadanie ziemi to także szereg obowiązków prawnych i finansowych, które mogą zaskoczyć, zwłaszcza gdy w grę wchodzą spadki, darowizny czy podziały nieruchomości. Brak wiedzy w tym zakresie może prowadzić do kosztów, które niekiedy sięgają nawet 64% wartości sprzedawanego gruntu, a także do obowiązku zapłaty 19% podatku dochodowego czy 2% podatku od czynności cywilnoprawnych.”

Przeczytaj więcej »