Porozumienie 9 Federacji rynku nieruchomości zwróciło do przewodniczącego sejmowej komisji do spraw deregulacji o utrzymanie daty 1 stycznia 2014 jako terminu wejścia w życie ustawy deregulacyjnej.

Porozumienie 9 Federacji rynku nieruchomości reprezentujące blisko 200 Stowarzyszeń rynku nieruchomości działających w obszarze rynku nieruchomości, reprezentujących rzeszę ponad 50 tysięcy specjalistów zwróciło się się do Posła Adama Szejnfelda Przewodniczącego Nadzwyczajnej Komisji ds Deregulacji a także do członków Komisji “z prośbą o zachowanie fundamentalnych zasad przyzwoitości przy określaniu terminu wejścia w życie ustawy deregulacyjnej w odniesieniu do zawodów rynku nieruchomości.”

W pierwotnym zapisie projektu ustawy deregulacyjnej opracowanym przez rząd ustawa miała wejść w życie 1 stycznia 2014 roku. Według obecnego zapisu w projekcie dokonanego przez komisję, na skutek poprawki poprawki zgłoszonej w trakcie prac komisji – ustawa miałaby wejść w życie w terminie 30 dni od jej ukończenia co mogłoby uniemożliwić zakończenie postępowań kwalifikacyjnych przez osoby, które zgodnie z pierwotnym projektem a także zgodnie z Komunikatem Ministerstwa Transportu o terminach postępowań kwalifikacyjnych rozpoczęły studia i odbywają praktyki zawodowe pośrednika lub zarządcy nieruchomości. Patrz treść listu strona 1, strona 2,

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Nowoczesne technologie w prezentacji ofert

Jakie są możliwości pośredników w zakresie prezentacji nieruchomości online? Co jest popularne, co się sprawdza i kiedy, czy rachunek kosztów się zgadza z korzyściami, jakie płyną ze wzbogacania ofert w multimedialne elementy? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedzi oglądając rozmowę Dominiki Mikulskiej z Nieruchomosci-online.pl i Agnieszki Szałęgi-Gazdy.

Przeczytaj więcej »

O ile deweloper może podnieść cenę mieszkania i inne historie. Oto lektura obowiązkowa dla kupujących nieruchomość

Cytat “Zgodnie z tzw. ustawą deweloperską z 2021 roku (o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym) firma deweloperska jeszcze przed podpisaniem umowy rezerwacyjnej na mieszkanie w budowie ma przedstawić klientowi prospekt informacyjny dotyczący całej inwestycji, jak i konkretnej nieruchomości.”

Przeczytaj więcej »