Porozumienie 9 Federacji rynku nieruchomości zwróciło do przewodniczącego sejmowej komisji do spraw deregulacji o utrzymanie daty 1 stycznia 2014 jako terminu wejścia w życie ustawy deregulacyjnej.

Porozumienie 9 Federacji rynku nieruchomości reprezentujące blisko 200 Stowarzyszeń rynku nieruchomości działających w obszarze rynku nieruchomości, reprezentujących rzeszę ponad 50 tysięcy specjalistów zwróciło się się do Posła Adama Szejnfelda Przewodniczącego Nadzwyczajnej Komisji ds Deregulacji a także do członków Komisji “z prośbą o zachowanie fundamentalnych zasad przyzwoitości przy określaniu terminu wejścia w życie ustawy deregulacyjnej w odniesieniu do zawodów rynku nieruchomości.”

W pierwotnym zapisie projektu ustawy deregulacyjnej opracowanym przez rząd ustawa miała wejść w życie 1 stycznia 2014 roku. Według obecnego zapisu w projekcie dokonanego przez komisję, na skutek poprawki poprawki zgłoszonej w trakcie prac komisji – ustawa miałaby wejść w życie w terminie 30 dni od jej ukończenia co mogłoby uniemożliwić zakończenie postępowań kwalifikacyjnych przez osoby, które zgodnie z pierwotnym projektem a także zgodnie z Komunikatem Ministerstwa Transportu o terminach postępowań kwalifikacyjnych rozpoczęły studia i odbywają praktyki zawodowe pośrednika lub zarządcy nieruchomości. Patrz treść listu strona 1, strona 2,

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »