Poradnik Otodom: Czy „na wynajmie” mogę poczuć się jak u siebie w domu? Oto największe obawy najemców.

Cytat “W świadomości społecznej istnieje wiele mitów na temat najmu. Przyczynia się do tego stosunkowo niewielka skala rynku, jak też idący za nią brak jasnych standardów najmu w Polsce. Historie o „patonajmie”, niespodziewanych wizytach nieufnych właścicieli i irracjonalnych regulaminach najmu mogą spędzać sen z powiek. Ważne jednak, by o nich mówić – tylko w ten sposób możliwe jest wypracowanie tego, jaki powinien być najem, jak również wskazanie sytuacji, które nigdy nie powinny się zdarzyć.” Zapraszamy do zapoznania się z artykułem otodomi na stronie www.otodom.pl – link do artykułu

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Poradnik Otodom x ThinkCo: Przygotowanie mieszkania na wynajem – wskazówki dla wynajmujących i przyszłych najemców

Cytat “Jak sporządzić dobry protokół zdawczo-odbiorczy mieszkania? Co najemca powinien przed podpisaniem umowy najmu? Jak w ogóle przygotować mieszkanie na wynajem – meblować, zostawić puste? Co z podstawowym wyposażeniem? Najem może budzić wiele pytań i wątpliwości. Dlatego Otodom wraz z ThinkCo i Fundacją Rynku Najmu stworzyło serię poradników o tym, jak powinien wyglądać dobry najem.”

Przeczytaj więcej »

Pogoda daje się we znaki ubezpieczycielom. Szkód prawie dwa razy więcej

Cytat “Wzrost szkód katastroficznych, który był wyraźny już w ubiegłym roku, w tym okazał się jeszcze wyższy. Burze, gradobicia, powodzie i lokalne podtopienia, wichury, trąby powietrzne czy pożary wywołane suszą spowodowały, że w I półroczu liczba szkód katastroficznych zgłaszanych ubezpieczycielom w ramach polis majątkowych i komunikacyjnych wzrosła o kilkadziesiąt procent. – Dominują przede wszystkim szkody spowodowane deszczami nawalnymi, przepięciami i wichurami – mówi Monika Lis-Stawińska z Compensa TU SA Vienna Insurance Group.”

Przeczytaj więcej »