Pomoc dla mieszkańców Bogatyni – Inicjatywa MSPON

Otrzymaliśmy od Prezesa Małopolskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Pana Andrzeja Pióreckiego maila z apelem o pomocy dla dotkniętych powodzią mieszkańców Bogatyni. Przyłączamy się do tej cennej inicjatywy koleżanek i kolegów z Krakowa. Poniżej tekst apelu:

Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki i Koledzy Pośrednicy,

w związku z ostatnia tragedią powodzi, która dotknęła mieszkańców Bogatyni, zwracam się do wszystkich Pośredników i jednocześnie ludzi dobrej woli z apelem o udzielenie pomocy tym, którzy utracili cały dorobek swojego życia.
Każdy z nas doskonale zna wartość domu, która nie tylko jest wartością materialną, ale nade wszystko siedzibą rodziny.
Rodzina to dla nas wszystkich najwyższe dobro, to ostoja polskości, poczucie bezpieczeństwa i beztroski śmiech dzieci.

Nie pozostańmy więc obojętni na los mieszkańców Bogatyni, dotkniętych nieszczęściem powodzi.

Małopolskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami w Krakowie, założyło specjalne konto, na które można dokonywać wpłat na rzecz powodzian
z Bogatyni

BNP PARIBAS – FORTIS

47 1600 1039 0002 0031 4933 2151

z dopiskiem ” BOGATYNIA”

Bank nie pobiera prowizji od wpłat na powyższe konto

Po wcześniejszej konsultacji z władzami lokalnymi pieniądze zostaną przekazane potrzebującym.
Każda kwota darowana tym ludziom pozwoli wydobyć się im z dramatycznego położenia, w jakim się znaleźli i uwierzyć, że ich los nie jest obojętny naszemu środowisku i wszystkim innym mieszkańcom Polski.

Z poważaniem

Prezes Andrzej Piórecki
wraz z Zarządem

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »