Polacy wolą sami budować domu

Jak podają dane GUS inwestorzy indywidualni odpowiadają za ponad połowę oddawanych do użytku mieszkań. W ciągu ośmiu miesięcy 2012 roku w Polsce oddano już o 21,1% więcej mieszkań, niż w alegorycznym okresie w roku 2011. Liczba nowych mieszkań w tym roku, była większa niemal w każdym województwie, jedynym wyjątkiem był region kujawsko-pomorski gdzie zanotowano minimalny spadek- 0,6 %. Większość osób, które decydują się na budowę domów  woli to zrobić na własną rękę i tym samym uniknąć płacenia deweloperom, którzy według Narodowego Banku Polskiego inkasują ok. 30-50% ceny jednego metra kwadratowego. Istotny jest też własny nadzór nad  inwestycją.

Więcej informacji w artykule Wealth Solutions, zamieszczonym na portalu www.bankier.pl, dostępnym bezpośrednio  pod linkiem.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

ZPI jako alternatywa dla decyzji WZ?

Kiedy można uchwalić zintegrowany plan inwestycyjny i czym różni się od standardowej ścieżki planistycznej? Dr Agnieszka Grabowska-Toś wyjaśnia, do czego służy ZPI, czym jest inwestycja uzupełniająca i w jakich sytuacjach inwestor powinien rozważyć skorzystanie z tej procedury. Warto znać ten mechanizm, jeśli pracujecie z gruntami.

Przeczytaj więcej »