PODATKI W OBROCIE NIERUCHOMOŚCIAMI. KONSULTACJE PODATKOWE. PROFESJONALNE PRZYGOTOWANIE NIERUCHOMOŚCI DO SPRZEDAŻY I NAJMU
14-15 czerwca 2019 r – seminarium dwie sesje Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN – Ośrodek Wczasowy “12 Dębów” Zaździerz koło Płocka.
Nasza Akademia rusza z kolejnym szkoleniem – seminarium w ramach POWSZECHNEJ AKADEMII NIERUCHOMOŚCI PTEiDRN. Spotykamy się w niezwykłym miejscu tuż pod Płockiem w Zaździerzu, w Ośrodku Wczasowym “12 Dębów” położonym nad urokliwym jeziorem wśród mazowieckich lasów. Nasza Akademia jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych bez względu na przynależność organizacyjną.
Sesja pierwsza – piątkowa, poświęcona będzie podatkom w obrocie nieruchomościami.
Sesja druga – sobotnia, poświęcona będzie profesjonalnemu przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży i najmu – home staging inaczej.
Uczestnicząc w naszym seminarium możesz ubiegać się o prestiżowy tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN, uzyskując tytuł i Certyfikat Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN (uczestnictwo w seminarium zalicza dwie sesje) – zobacz ten LINK
Znakomite wykłady, renomowani wykładowcy, wiedza teoretyczna i praktyczna, unikalne tematy.
Harmonogram Seminarium.
13 czerwca 2019 rok – czwartek
19 00 Zapraszamy wszystkich uczestników na ognisko integracyjne.
14 czerwiec 2019 rok – piątek
9 00 – rejestracja uczestników sesji – sekretariat seminarium
10 00 – początek sesji pierwszej seminarium – w trakcie przerwy kawowe
14 00 – obiad
16 00 – zakończenie pierwszej sesji seminarium
20 00 – uroczysta kolacja – impreza integracyjna
15 czerwiec 2019 rok – sobota
8 30 – rejestracja uczestników sesji – sekretariat seminarium
9 00 – początek sesji drugiej seminarium – w trakcie przerwy kawowe
15 00 – zakończenie seminarium. Wręczenie Certyfikatów dla osób które uzyskały tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN
15 15 – obiad
Program Pierwszej Sesji – Piątek
Wykładowca: Stella Brzeszczyńska – prawnik i doradca podatkowy. Od 2005 roku prowadzi Kancelarię Doradztwa Prawnego i Podatkowego, która specjalizuje się w obsłudze rynku nieruchomości.
Autorka wielu publikacji prasowych oraz książek z zakresu prawa podatkowego, w tym m.in.: Opodatkowanie obrotu nieruchomościami, Nieruchomość w firmie, Umowy w obrocie nieruchomościami, Nieruchomości. Aspekty podatkowe i cywilnoprawne. Obrót nieruchomościami w praktyce notarialnej, sądowej, egzekucyjnej, podatkowej (współautorstwo z sędzią SN Heleną Ciepłą).
Członek kolegium redakcyjnego Monitora Podatkowego. Doświadczony wykładowca, m.in. prowadzi wykłady na Podatkowym Studium Podyplomowym na SGH, szkolenia dla notariuszy, doradców podatkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami.
Tematyka Pierwszej Sesji – Piątek – Podatki w obrocie nieruchomościami
- Kiedy zbycie nieruchomości staje się działalnością gospodarczą?
1.1. Podatnik VAT
1.2. Podatnik PIT
- Lokal jako towar handlowy – fliping
2.1. Koszty uzyskania przychodu – kiedy i jak rozliczać
– cena i koszty transakcyjne,
– remont/modernizacja lokalu,
– różnice remanentowe – rozliczenie roczne.
2.2. Rozliczenie podatku naliczonego
– zakup na rynku pierwotnym – faktury zaliczkowe, faktura końcowa,
– wykończenie lokalu – odliczenie VAT,
– wielkość nakładów a stawka VAT przy sprzedaży
2.3. Kasa fiskalna a obrót lokalami i wyposażeniem
- Sprzedaż gruntów
3.1. Wyprzedaż prywatnego majątku – w orzecznictwie
3.2. Wyprzedaż majątku wynajmowanego/wydzierżawianego – w praktyce
3.3. Podziały, zbrojenie działek, projekty zabudowy
- Zwolnienia w podatku VAT
4.1. Zasiedlenie
– po wybudowaniu
– po ulepszeniu
4.2. Brak prawa do odliczenia
4.3. Grunty nieprzeznaczone pod zabudowę
- Cesje umów przedwstępnych (deweloperskich)
- Umowy powiernicze
– podatek dochodowy
– podatek VAT
- Najem nieruchomości – podatek dochodowy
7.1. Najem czy zakwaterowanie – trudności interpretacyjne
7.2. Prywatny najem czy działalność gospodarcza
7.3. Ryczałt czy skala
7.4. Wynajmowanie przez małżonków
7.5. Jak obliczać przychody i koszty uzyskania przychodów
7.6. Amortyzacja – wybrane problemy
– wartość początkowa,
– stawka indywidualna,
– lokal podarowany, otrzymany w spadku
- Najem nieruchomości – podatek VAT
8.1. Najem na cele mieszkaniowe
8.2. Usługi zakwaterowania,
8.3. Limit obrotów – jak liczyć
8.4. Kasa fiskalna
8.5. Refakturowanie mediów
Program Drugiej Sesji – Sobota
Wykładowca: Artysta plastyk ANNA POLANOWSKA – Certyfikowany home stager. Trener i audytor HS. Lic. pośrednik w obrocie nieruchomościami.
W zakresie profesjonalnego przygotowania nieruchomości do sprzedaży autorka samodzielnych realizacji oraz konsultantka i audytorka prac wykonywanych przez innych home stagerów i pośredników nieruchomości. Sprawuje opiekę kreatywną i artystyczną nad wystrojem nowoczesnych przestrzeni biurowych. Prowadziła m.in. takie realizacje jak: metamorfozy Hotelu Młyn Klekotki, projekty przestrzeni biurowych dla SGH w Warszawie.
Anna Polanowska umiejętnie łączy sztukę i realia biznesowe. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – Wydział Grafiki i Malarstwa. Jako office manager międzynarodowej firmy deweloperskiej zajmowała się operacyjną działalnością biura.
Ukończyła studia podyplomowe pośrednictwa i zarządzania nieruchomościami oraz studia w języku angielskim z zakresu ekonomiki architektury i przestrzeni. Do 2014 r. licencja państwowa pośrednika w obrocie nieruchomościami, obecnie licencja pośrednika Federacji PPRN. Dobrze zna realia rynku nieruchomości i z praktyki wie na ile profesjonalne przygotowanie nieruchomości przyczynia się do skutecznej jej sprzedaży.
Anna Polanowska realizuje wiele projektów komercyjnych na styku sztuki i biznesu, w tym m.in. projekty aranżacji wnętrz przez sztukę. Organizuje też ekspozycje malarskie dopasowane do różnego przeznaczenia i rodzaju nieruchomości. Na co dzień prowadzi szkolenia z zakresu kreacji artystycznych oraz metamorfoz wnętrz.
Równolegle: malarka, członek Związku Polskich Artystów Plastyków ZPAP i International Association of Art IAA. Prace wystawia na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą (m in. Bazylea, Londyn, Nowy Jork, Litwa) oraz wykorzystuje w praktyce home stagingowej i przy aranżacji wnętrz. Animatorka inicjatyw artystycznych, kurator wystaw, uczestnik akcji społecznych.
Tematyka Drugiej Sesji – Sobota: Profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży, najmu
Zagadnienia:
Profesjonalne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży i najmu to swego rodzaju metodologia / proces, którego celem jest uzyskanie najwyższej ceny oraz najkrótszego czasu sprzedaży przy jednoczesnym poniesieniu najniższych nakładów finansowych. To działania wieloaspektowe obejmujące fizyczne przygotowanie przedmiotu sprzedaży oraz określone sposoby jego prezentacji. To uniwersalna instrukcja „modelowania” nieruchomości pomieszczenie po pomieszczeniu tak, by uzyskać optymalne efekty optyczne / aranżacyjne i tym samym podnieść jakość prezentacji nieruchomości na konkurencyjnym rynku.
Będzie m.in. o tym:
- co się sprawdza a co nie
- w jaki sposób najkorzystniej oddziaływać na klienta
- jak stworzyć właściwy klimat i atmosferę w nieruchomości
- co jest najsilniejszym nośnikiem emocji w nieruchomości
- jak osiągnąć stany użyteczne z perspektywy sprzedaży nieruchomości
- jakich błędów nie popełniać
- co potrzebne jest w nieruchomości przy jej sprzedaży oraz przy tworzeniu codzienności i naturalności we wnętrzu
- na co zwrócić uwagę podczas pokazywania nieruchomość klientom
- jak szybko i skutecznie dokonać przeglądu nieruchomości przed jej prezentacją
- jak na bieżąco kontrolować stan nieruchomości
12 godzinne seminarium odbywa się w ramach kształcenia ustawicznego – doskonalenia zawodowego. Seminarium interdyscyplinarne przeznaczone dla doradców rynku nieruchomości, pośredników w obrocie nieruchomościami, rzeczoznawców majątkowych, zarządców nieruchomości. Godzina edukacyjna – 45 minut.
Uwaga mamy ograniczoną ilość miejsc zastrzegamy sobie zamknięcie listy uczestników.
Koszt
Opłata za uczestnictwo w seminarium obejmuje: udział w zajęciach, możliwość uczestnictwa w ognisku w dniu 13 czerwca 2019 (czwartek), obiad i uroczysta kolacja w dniu 14 czerwca 2019 r. (piątek), obiad w dniu 15 czerwca 2019 r. (sobota), przerwy kawowe i materiały seminaryjne – opłata nie obejmuje zakwaterowania. Zakwaterowanie uczestnicy zamawiają w swoim zakresie. Opłata nie podlega zmianie przy rezygnacji z części świadczeń. Zgłoszeniem udziału w seminarium (tylko pełna sesja) jest przesłanie kompletnego wniosku wraz z potwierdzeniem stosownej opłaty.
Opłata za uczestnictwo w seminarium:
OPŁATA STANDARD obowiązuje od 16.05.2018
530 złotych / za osobę/
430 złotych /za osobę/- członkowie PTEiDRN z opłaconymi składkami
Osoba towarzysząca na uroczystej kolacji i ognisku płatność dodatkowo 150 złotych od osoby – bez prawa uczestnictwa w zajęciach, obiadach i przerwach kawowych. Opłata nie podlega zmianie przy rezygnacji z części świadczeń.
Zakwaterowanie
Uczestnicy rezerwują noclegi w swoim zakresie (na swój koszt). Dla uczestników Sesji (na hasło Doradca Rynku Nieruchomości) przewidziane są specjalne ceny noclegów.
Rezerwacja pokojów Ośrodek Rekreacji Rehabilitacji i Wypoczynku “12 DĘBÓW”, Zaździerz 09-520 gmina Łąck k/Płocka tel. 24 307 03 00, 574 261 937, e-mail: zazdzierz@wp.pl .
UWAGA! Jest jeszcze jeden hotelik niedrogi, blisko Ośrodek Wypoczynkowy ZACISZE Koszelówka 09-520 Łąck tel. 24 277 54 83, patrz LINK hhttp://www.owzacisze.pl
UWAGA! Jest jeszcze jeden hotelik niedrogi, blisko Centrum Wypoczynkowo – Szkoleniowym Magdalena Koszelówka 09-520 Łąck tel. 48 (24) 277 12 48
Kom.: +48 509 520 716, patrz LINK http://www.magdalenakoszelowka.pl/
UWAGA! Jest jeszcze jeden hotelik niedrogi, blisko Ośrodek Wypoczynkowy Rusałka ul. Płocka 14, 09-520 Łąck / k. Płocka tel. 24 384 18 00, patrz LINK http://rusalkaplock.pl/
UWAGA! Jest jeszcze jeden hotelik niedrogi, blisko Ośrodek Wypoczynkowy ZACISZE BIS Koszelówka 09-520 Łąck tel. 24 277 10 81, patrz LINK http://www.zaciszebis.pl/index.php/zacisze-bis/
UWAGA! Jest jeszcze pensjonat, niedrogi, jeśli w poprzednich zabraknie miejsc, Ewa Leśniewska Ul. Warszawska 21/1, 09-520 Łąck telefon kom. 691 097 033 link http://www.lack-noclegi.pl/#!/oferta
Formularz zgłoszeniowy
Pobierz zgłoszenie wypełnij i wyślij skan wraz z potwierdzeniem opłaty mailem na adres mail biuro@profesjonalista.net lub faxem na numer 42 636 40 20. W sprawach seminarium i tytułu (Certyfikatu) Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN możesz zapytać: telefon Sekretariatu PTEiDRN 510 069 316 Zgłoszeniem udziału w seminarium (tylko pełna sesja) jest przesłanie kompletnego wniosku wraz z potwierdzeniem dokonania opłaty.
Zobacz gdzie będzie odbywała się sesja PAN PTEiDRN Mapa Patrz Google
Rezygnacja z udziału w seminarium (osób, które dokonały opłaconego zgłoszenia) możliwa mailem na adres biuro@profesjonalista.net :
w przypadku rezygnacji do 8 dni przed rozpoczęciem szkolenia – zwrot opłaty w wys. 50 %,
W przypadku rezygnacji na 0 – 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia – opłata nie jest zwracana,
Brak rezygnacji we wskazanym wyżej terminie i nie wzięcie udziału w szkoleniu, powoduje obciążenie pełnymi kosztami.
Partner merytoryczny:
Sponsor Seminarium