Podatek (ryczałt) od najmu prywatnego w 2021

Cytat:”Nie trzeba otwierać firmy, aby trudnić się najmem. Ten poza działalnością gospodarczą może być rozliczany z fiskusem w dwojaki sposób: skalą podatkową bądź ryczałtem ewidencjonowanym. Najem poza działalnością gospodarczą ma swoje zalety. Jedną z nich jest brak rejestracji firmy i odprowadzania z tego tytułu składek do ZUS. Rok 2021 przynosi tutaj pewne zmiany co do zasad rozliczania ryczałtu.” Zapraszamy do zapoznania się z artykułem oprac. : Krzysztof Skrzypek / eGospodarka.pl na stronie www.egospodarka.pl – link do artykułu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Najtańsze i najdroższe lokale kupowane są najczęściej za gotówkę

Cytat “Najtańsze i najdroższe lokale kupowane są najczęściej za gotówkę, ale między tymi dwoma biegunami dominują klienci finansujący zakup przede wszystkim kredytem hipotecznym – i to właśnie oni stanowią statystycznie najliczniejszą grupę – podał Otodom w komunikacie prasowym. W I kw. 2026 r. liczba udzielonych kredytów wyniesie ok. 70 tys., a ich wartość ok. 31 mld zł – przewiduje Otodom.”

Przeczytaj więcej »

Mieszkanie bez wkładu własnego: rząd podniósł limity, ale ceny rosną szybciej

Cytat “W ostatnim roku wraz z rosnącymi cenami mieszkań wzrosły również limity cenowe w ramach programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”. I choć jest on bardziej dostępny niż na początku funkcjonowania, to szukający własnego „M” w największych polskich miastach wciąż muszą się mocno nagimnastykować, by znaleźć lokal kwalifikujący się do rządowej pomocy.”

Przeczytaj więcej »