Pobierz nowy Raport z badania nastrojów rynkowych po I kw. 2024

Wyniki ankiety po I kwartale 2024 r. przeprowadzonej przez Nieruchomosci-online.pl w grupie 1258 pośredników w obrocie nieruchomościami w marcu 2024 r. wskazują na stabilizację nastrojów rynkowych.

Indeks INPON – profesjonalny barometr koniunktury rynku wtórnego przyjął niezmienioną w stosunku do poprzedniego kwartału wartość 55,59 pkt. Jest to ostrożny optymizm w kontekście oceny i prognoz dotyczących zachowania klientów rynku w przyszłych miesiącach.

– Wszystko wskazuje na to, że kupujących będzie więcej. Zdecydowanie jest większy ruch na ogłoszeniach, choć nie przekłada się on jeszcze na gwałtowny wzrost liczby zapytań. Zapowiedź programu #naStart ożywiła rynek, choć część właścicieli mieszkań może wstrzymywać się teraz z decyzją o sprzedaży i podobnie jak w poprzednim roku liczyć na ponowne rozgrzanie po jego uruchomieniu komentuje Alicja Palińska z Nieruchomosci-online.pl

Sprawdź pełną analizę nastrojów rynkowych po I kw. i prognozy na II kw. 2024. POBIERZ RAPORT

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Meldunek może zablokować sprzedaż mieszkania? Kupujący się boją

Cytat “Obowiązek meldunkowy stanowi relikt minionej epoki, który we współczesnych czasach ma niewiele wspólnego z faktycznym miejscem zamieszkania obywateli. Mimo to może on stanowić istotne utrudnienie dla sprzedających nieruchomość, bowiem – choć fakt zameldowania nie blokuje takiej transakcji, to może skutecznie zniechęcić kupujących.”

Przeczytaj więcej »

Pomoc przy wkładzie własnym, a nie spłacie kredytu. Eksperci proponują inne podejście do programu mieszkaniowego

Cytat “Gigantyczne zainteresowanie “Bezpiecznym kredytem 2 proc.”, wprowadzonym przez poprzedni rząd w 2023 roku, wywindowało ceny mieszkań. Po roku obietnic związanych z wprowadzeniem zapowiadanego w kampanii wyborczej “Kredytu na start 0 proc.” obecny rząd wycofał się z planów uruchomienia projektu, zapowiada jednak przedstawienie nowych rozwiązań. Zdaniem dr. Jacka Furgi z Centrum Procesów Bankowych i Informacji powinny one wspierać budowanie potencjału finansowego przyszłych kredytobiorców, zamiast zachęcać do sięgania po kredyt.”

Przeczytaj więcej »