Pobierz nowy Raport z badania nastrojów rynkowych po I kw. 2024

Wyniki ankiety po I kwartale 2024 r. przeprowadzonej przez Nieruchomosci-online.pl w grupie 1258 pośredników w obrocie nieruchomościami w marcu 2024 r. wskazują na stabilizację nastrojów rynkowych.

Indeks INPON – profesjonalny barometr koniunktury rynku wtórnego przyjął niezmienioną w stosunku do poprzedniego kwartału wartość 55,59 pkt. Jest to ostrożny optymizm w kontekście oceny i prognoz dotyczących zachowania klientów rynku w przyszłych miesiącach.

– Wszystko wskazuje na to, że kupujących będzie więcej. Zdecydowanie jest większy ruch na ogłoszeniach, choć nie przekłada się on jeszcze na gwałtowny wzrost liczby zapytań. Zapowiedź programu #naStart ożywiła rynek, choć część właścicieli mieszkań może wstrzymywać się teraz z decyzją o sprzedaży i podobnie jak w poprzednim roku liczyć na ponowne rozgrzanie po jego uruchomieniu komentuje Alicja Palińska z Nieruchomosci-online.pl

Sprawdź pełną analizę nastrojów rynkowych po I kw. i prognozy na II kw. 2024. POBIERZ RAPORT

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Ile trzeba pracować, by kupić kawalerkę w Polsce? Ceny mieszkań uciekają pensjom, ale bywało gorzej

Cytat “Średnio od niespełna 5 do blisko 25 pp. szybciej rosły w ciągu ostatnich pięciu lat średnie ceny transakcyjne kawalerek w największych polskich miastach od przeciętnego wynagrodzenia brutto notowanego w poszczególnych województwach – wynika z danych Bankier.pl. Ceny mieszkań zdecydowanie odjechały pensjom zwłaszcza w ciągu ostatnich 12 miesięcy.”

Przeczytaj więcej »

Co zrobić, jeśli sąsiad notorycznie parkuje na moim wykupionym miejscu parkingowym?

Cytat “Miejsca parkingowe przy nieruchomościach są obecnie bardzo drogie. Problemy z parkowaniem w największych polskich miastach sprawiają, że rośnie na nie zarówno popyt, jak i ceny widniejące w ogłoszeniach. Nasz czytelnik takie miejsce sobie wykupił, ale… notorycznie swoje auto stawia na nim jego sąsiad. Pytamy więc prawnika, co można z tym zrobić.”

Przeczytaj więcej »