Pobierz nowy Raport z badania nastrojów rynkowych po I kw. 2024

Wyniki ankiety po I kwartale 2024 r. przeprowadzonej przez Nieruchomosci-online.pl w grupie 1258 pośredników w obrocie nieruchomościami w marcu 2024 r. wskazują na stabilizację nastrojów rynkowych.

Indeks INPON – profesjonalny barometr koniunktury rynku wtórnego przyjął niezmienioną w stosunku do poprzedniego kwartału wartość 55,59 pkt. Jest to ostrożny optymizm w kontekście oceny i prognoz dotyczących zachowania klientów rynku w przyszłych miesiącach.

– Wszystko wskazuje na to, że kupujących będzie więcej. Zdecydowanie jest większy ruch na ogłoszeniach, choć nie przekłada się on jeszcze na gwałtowny wzrost liczby zapytań. Zapowiedź programu #naStart ożywiła rynek, choć część właścicieli mieszkań może wstrzymywać się teraz z decyzją o sprzedaży i podobnie jak w poprzednim roku liczyć na ponowne rozgrzanie po jego uruchomieniu komentuje Alicja Palińska z Nieruchomosci-online.pl

Sprawdź pełną analizę nastrojów rynkowych po I kw. i prognozy na II kw. 2024. POBIERZ RAPORT

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »