Pierwszy dzień szkolenia w Osadzie Karbówko w dniu 10 grudnia sobota 2011 roku


10 grudnia 2011 roku w Osadzie Karbówko koło Torunia rozpoczęła się kolejna sesja Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. Sesja sobotnia poświęcona jest służebnościom przesyłu a prowadzi ja Pani Romana Pietruk.

Do Karbówka przyjechało wielu Doradców Rynku Nieruchomości PTEiDRN a także kandydatów na Doradców, którzy własnie rozpoczynają edukację. Warto zaznaczyć, że w tym roku kończy się ścieżka uzyskania elitarnego tytułu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN i stosownego Certyfikatu bez egzaminu czyli tylko na podstawie ukończenia pięciu sesji w ramach naszej Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN.

Od roku 2012 każdy aby uzyskać ten tytuł trzeba będzie po zaliczeniu uczestnictwa w co najmniej 5 sesjach PAN PTEiDRN zdać egzamin przed Centralną Komisją Egzaminacyjną PTEiDRN w oparciu o minimum programowe.


Mając na względzie zauważalny spadek opanowanej wiedzy wśród nowych adeptów zawodów nieruchomościowych, do których dostęp jest obecnie bez egzaminu – chcemy by tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości był tytułem wyróżniającym osoby, które go zdobyły.

Wieczorem w Karbówku uroczysta kolacja wigilija do stołu zasiądzie ponad 80 Świętych Mikołaj bo dzisiaj w Karbówku wszyscy jesteśmy Świętymi Mikołajami.


Nie zapomnę podzielić się informacją jak było. A jutro? Jutro kolejny dzień szkoleniowy.

W przerwie biegniemy na obiad do Karczmy.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Działka w spadku lub darowiźnie czy sprzedaż działki i przekazanie pieniędzy? Jakie obowiązują podatki i co jest korzystniejsze?

Cytat “Wielu właścicieli gruntów traktuje nieruchomości jako inwestycję, która z czasem zyskuje na wartości. Działka kojarzy się z bezpieczeństwem, stabilnością i możliwością zysku przy sprzedaży. Rzadziej myśli się jednak o tym, że posiadanie ziemi to także szereg obowiązków prawnych i finansowych, które mogą zaskoczyć, zwłaszcza gdy w grę wchodzą spadki, darowizny czy podziały nieruchomości. Brak wiedzy w tym zakresie może prowadzić do kosztów, które niekiedy sięgają nawet 64% wartości sprzedawanego gruntu, a także do obowiązku zapłaty 19% podatku dochodowego czy 2% podatku od czynności cywilnoprawnych.”

Przeczytaj więcej »