Pierwszy dzień seminarium w Kazimierzu Dolnym 15 września sobota 2012 rok

Słuchacze z zainteresowaniem słuchali wykładu Pani dr Urszuli Słowik

Pierwszy dzień Seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN był bardzo intensywny. Najpierw znakomity wykład pani dr Urszuli Słowik temat wykładu ” Opłacalność inwestycji – czyli jak sprawdzić czy to co zamierzamy jest osiągalne” Zakres szkolenia objął elementy niezbędne do przygotowania i opracowania projektu inwestycyjnego, zarówno w aspekcie teoretycznym jak i co najważniejsze praktycznym. Słuchacze pozyskali wiedzę w zakresie metodologii projektów inwestycyjnych oraz nabyli umiejętności jej wykorzystania przy przygotowywaniu opracowań koncepcyjnych dla inwestorów.

Zarejestrować prawię setkę uczestników w ciągu dwóch godzin to naprawdę wielkie wyzwanie, któremu sekretariat seminarium w pełni podołał.

Specjalnym punktem programu było także spotkanie z wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Infrastruktury posłem Stanisławem Żmijanem. Liczna grupa uczestników seminarium zadawała trudne pytania, podjęto szereg tematów związanych z przygotowywanym Kodeksem budowlanym a także nowelizacją prawa budowlanego no i oczywiście kwestię deregulacji. Poruszono kwestie kryzysu na rynku nieruchomości oraz po raz pierwszy tak mocno postawiono problem wszechwładzy banków w życiu gospodarczym kraju. Następnie miała miejsce ożywiona dyskusja w panelu zarejestrowana dla naszej Telewizji PTEiDRN nowy odcinek Rozmów o Nieruchomościach. Temat pozornie krotochwilny ale w gruncie rzeczy jak się okazało poważny – płeć w nieruchomościach. Posrednik czy pośredniczka. Wkrótce emisja tego odcinka. A wieczorem jak zwykle uroczysta kolacja.

PATRONAT MEDIALNY

   

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Działka w spadku lub darowiźnie czy sprzedaż działki i przekazanie pieniędzy? Jakie obowiązują podatki i co jest korzystniejsze?

Cytat “Wielu właścicieli gruntów traktuje nieruchomości jako inwestycję, która z czasem zyskuje na wartości. Działka kojarzy się z bezpieczeństwem, stabilnością i możliwością zysku przy sprzedaży. Rzadziej myśli się jednak o tym, że posiadanie ziemi to także szereg obowiązków prawnych i finansowych, które mogą zaskoczyć, zwłaszcza gdy w grę wchodzą spadki, darowizny czy podziały nieruchomości. Brak wiedzy w tym zakresie może prowadzić do kosztów, które niekiedy sięgają nawet 64% wartości sprzedawanego gruntu, a także do obowiązku zapłaty 19% podatku dochodowego czy 2% podatku od czynności cywilnoprawnych.”

Przeczytaj więcej »