Pierwszy dzień seminarium w Kazimierzu Dolnym 15 września sobota 2012 rok

Słuchacze z zainteresowaniem słuchali wykładu Pani dr Urszuli Słowik

Pierwszy dzień Seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN był bardzo intensywny. Najpierw znakomity wykład pani dr Urszuli Słowik temat wykładu ” Opłacalność inwestycji – czyli jak sprawdzić czy to co zamierzamy jest osiągalne” Zakres szkolenia objął elementy niezbędne do przygotowania i opracowania projektu inwestycyjnego, zarówno w aspekcie teoretycznym jak i co najważniejsze praktycznym. Słuchacze pozyskali wiedzę w zakresie metodologii projektów inwestycyjnych oraz nabyli umiejętności jej wykorzystania przy przygotowywaniu opracowań koncepcyjnych dla inwestorów.

Zarejestrować prawię setkę uczestników w ciągu dwóch godzin to naprawdę wielkie wyzwanie, któremu sekretariat seminarium w pełni podołał.

Specjalnym punktem programu było także spotkanie z wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Infrastruktury posłem Stanisławem Żmijanem. Liczna grupa uczestników seminarium zadawała trudne pytania, podjęto szereg tematów związanych z przygotowywanym Kodeksem budowlanym a także nowelizacją prawa budowlanego no i oczywiście kwestię deregulacji. Poruszono kwestie kryzysu na rynku nieruchomości oraz po raz pierwszy tak mocno postawiono problem wszechwładzy banków w życiu gospodarczym kraju. Następnie miała miejsce ożywiona dyskusja w panelu zarejestrowana dla naszej Telewizji PTEiDRN nowy odcinek Rozmów o Nieruchomościach. Temat pozornie krotochwilny ale w gruncie rzeczy jak się okazało poważny – płeć w nieruchomościach. Posrednik czy pośredniczka. Wkrótce emisja tego odcinka. A wieczorem jak zwykle uroczysta kolacja.

PATRONAT MEDIALNY

   

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »