Pierwszy dzień seminarium w Kazimierzu Dolnym 15 września sobota 2012 rok

Słuchacze z zainteresowaniem słuchali wykładu Pani dr Urszuli Słowik

Pierwszy dzień Seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN był bardzo intensywny. Najpierw znakomity wykład pani dr Urszuli Słowik temat wykładu ” Opłacalność inwestycji – czyli jak sprawdzić czy to co zamierzamy jest osiągalne” Zakres szkolenia objął elementy niezbędne do przygotowania i opracowania projektu inwestycyjnego, zarówno w aspekcie teoretycznym jak i co najważniejsze praktycznym. Słuchacze pozyskali wiedzę w zakresie metodologii projektów inwestycyjnych oraz nabyli umiejętności jej wykorzystania przy przygotowywaniu opracowań koncepcyjnych dla inwestorów.

Zarejestrować prawię setkę uczestników w ciągu dwóch godzin to naprawdę wielkie wyzwanie, któremu sekretariat seminarium w pełni podołał.

Specjalnym punktem programu było także spotkanie z wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Infrastruktury posłem Stanisławem Żmijanem. Liczna grupa uczestników seminarium zadawała trudne pytania, podjęto szereg tematów związanych z przygotowywanym Kodeksem budowlanym a także nowelizacją prawa budowlanego no i oczywiście kwestię deregulacji. Poruszono kwestie kryzysu na rynku nieruchomości oraz po raz pierwszy tak mocno postawiono problem wszechwładzy banków w życiu gospodarczym kraju. Następnie miała miejsce ożywiona dyskusja w panelu zarejestrowana dla naszej Telewizji PTEiDRN nowy odcinek Rozmów o Nieruchomościach. Temat pozornie krotochwilny ale w gruncie rzeczy jak się okazało poważny – płeć w nieruchomościach. Posrednik czy pośredniczka. Wkrótce emisja tego odcinka. A wieczorem jak zwykle uroczysta kolacja.

PATRONAT MEDIALNY

   

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Mieszkanie pod wynajem na doby. Czy można na nim zarobić na kolejne?

Cytat “Wynajem krótkoterminowy – zarówno pokoi, jak i apartamentów – zyskuje w Polsce coraz większą popu arność. Właściciele nieruchomości, zamiast decydować się na wynajem długoterminowy z jednym lokatorem, coraz częściej wybierają model rotacyjny, gdzie co kilka dni przyjmują nowych gości, często turystów lub osoby odwiedzające daną lokalizację w celach zawodowych/biznesowych. Powodem jest potencjał wyższych zysków i elastyczność, ale też większe wymagania i ryzyko. Warto więc zadać sobie pytanie: czy taki sposób zarabiania faktycznie się opłaca i w jakich warunkach?”

Przeczytaj więcej »