Pharrell Williams deweloperem. Słynny muzyk twarzą tajemniczej nieruchomości w Toronto

W centrum Toronto wkrótce pojawi się nieruchomość, za którą stoi m.in. Pharrell Williams, słynny muzyk. To jeden z symptomów ożywienia na rynku, który po szczycie lat 2015-2016 ostatnio borykał się ze stagnacją.

Pharrell Williams, znany głównie jako muzyk i projektant ubrań, postanowił wcielić się w nową rolę. Zostanie deweloperem. Artysta ogłosił, że zaangażował się w tajemniczą inwestycję, która stanie w centrum Toronto. O nieruchomości nie wiemy jeszcze wszystkiego – “Untitled”, jak nazywa się projekt, ma składać się z dwóch wież.
“Fizyczna przestrzeń to jedynie tło” – ogłosił muzyk z licznych ekranów rozmieszczonych w stolicy Kanady.

Rynek nieruchomości w Kanadzie się ożywia

Financial Times” zwraca uwagę na widoczne ożywienie na kanadyjskim rynku nieruchomości. Inwestycja Pharrela to tylko jeden z jego przejawów. Ostatnie dane wskazują, że ceny podskoczyły o 5,8 proc. i zbliżają się do szczytu, który osiągnęły w roku 2017. Ceny wówczas były najwyższe na przestrzeni 10 lat. W Vancouver w październiku sprzedaż domów wzrosła – w porównaniu z rokiem poprzednim – aż o 45 proc. W tym wypadku ceny są jednak o 6,4 proc. niższe – analitycy podkreślają jednak, że tempo spadku wyhamowuje, sam wzrost sprzedaży jest istotniejszy.

Kanadyjskiemu rynkowi nieruchomości pomogły decyzje dotyczące oprocentowania kredytów hipotecznych – te spadło. Przełożyło się to na znaczący wzrost rozpoczętych inwestycji – nad panoramą miasta widocznych jest obecnie 120 żurawi, tyle co w Nowym Jorku, Los Angeles i Chicago łącznie.

Nieruchomości w Kanadzie zmierzają w kierunku rekordów sprzed dwóch lat

Rynek nieruchomości w Kanadzie szczyt osiągnął w latach 2015-2017, kiedy to tempo wzrostu cen nieruchomości wyniosło od 15 do nawet 40 proc. – w zależności od lokalizacji. Tak duży wzrost popytu doprowadził nawet do wprowadzenia regulacji mających na celu ograniczenie spekulacji – władze Kanady najwyraźniej wystraszyły się bańki na rynku nieruchomości.

Według przewidywań analityków, na których powołuje się Huffington Post, kanadyjski rynek nieruchomości w latach 2020-2021 czeka dalsze ożywienie. W ślad za tymi prognozami idą pozytywne analizy co do ogólnej sytuacji gospodarczej kraju – nic nie wskazuje na to, by miała się ona pogorszyć.

Autor: 

Źródło patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »