Pasja a sukces

analize_f

Kiedy w pełni oddajemy się swojej pracy, wiemy co w trawie piszczy. Codziennie sprawdzamy, co nowego pojawiło się w danej dziedzinie na rynku, szukamy innowacyjnych rozwiązań i nowych, lepszych możliwości. Co robimy, żeby zwrócić na siebie uwagę i być zapamiętanym? Jak dbać o rozwój osobisty i utrzymać przy sobie klientów?

Rynek nieruchomości jest bardzo dynamiczny i wciąż nabiera tempa. Ciężko zwrócić na siebie uwagę klientów, a jeszcze trudniej ich do siebie przekonać. Wymagania są coraz większe, a specjalistów na rynku nieustannie przybywa. Odpowiednie wykształcenie, zdobyta wiedza i doświadczenie to czasami za mało. Aby zaistnieć trzeba się czymś wyróżniać, czymś co zagwarantuje stabilną pozycję na rynku.

Pośrednik w obrocie nieruchomościami, jak każdy inny człowiek, powinien pracować nad własnym rozwojem. Powinien dbać o umiejętności komunikacyjne jak i predyspozycje zawodowe. Oczywiście ważne są takie aspekty jak sposób wypowiedzi oraz podejście do drugiej osoby, ale przede wszystkim chodzi o umiejętność dostosowania się do tempa i specyfiki klienta. W praktyce spotyka się różnych „partnerów”, z którymi podejmuje się współpracę.

Są ludzie, którym wszystko się podoba i są tacy, którzy wszystko krytykują i negują. Dlatego wiedza na temat tego jak dotrzeć do klienta i w jaki sposób z nim rozmawiać jest bardzo ważna. Ułatwia ona dotarcie do potrzeb klientów, czego efektem jest zaufanie i przekonanie, że pośrednik z którym się współpracuje znajdzie to czego dana osoba szuka. W związku z tym, każdy pośrednik dba o to, by systematycznie pogłębiać swoją wiedzę. Ważnym jest, by nie zamykać się przed klientem. Nawet gdy klient nie przystaje na nasze propozycje, powinno się szukać innych rozwiązań.

Nowe rozwiązania powinny być pasją, którą się rozwija i dba. Dlatego pośrednik w obrocie nieruchomościami sukcesywnie dąży do polepszenia swoich kwalifikacji. W związku z tym, dba o to, żeby dowiedzieć się więcej na temat technik negocjacyjnych. Agent powinien przyglądać się zagranicznym rynkom nieruchomości, powinien być otwartym na ciągłe zmiany, potrafić dostosować się do nowych możliwości. Pośrednik jest osobą wszechstronną. Powinien szybko docierać do klienta i zaskakiwać go nowymi propozycjami i pomysłami.

Poniżej link do źródła.

http://www.ihouse.pl/news/detal/pasja-a-sukces/890/4

Oprac.: iHouse/ www.ihouse.pl

logoihouse

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »