OTWARTE DNI dla Doradztwa Rynku Nieruchomości. Jak otrzymać Certyfikat Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN?


System wydawania certyfikatów Doradców Rynku Nieruchomości PTRiDRN opracował i prowadzi Powszechne Towarzystwo Ekspertów i Doradców i Doradców Rynku Nieruchomości PTEiDRN.

Idea doradztwa w zakresie rynku nieruchomości wynika z potrzeby wsparcia uczestników rynku nieruchomości rzetelną wiedzą fachową. Doradztwo to nie tylko szansa dla zawodów rynku nieruchomości otwarcia na nowe usługi ale także jest to szansa również dla innych uczestników rynku nieruchomości na bardziej bezpieczne decyzje dotyczące nieruchomości.

Wymagana wiedza związana z działaniami na szeroko rozumianym rynku nieruchomości jest ogromna i ma charakter dynamiczny a to w związku z nieustannym rozwojem tego rynku a to z racji pojawiania się coraz to nowych form działalności. Podstawą formalną dla wykonywania działalności w zakresie doradztwa rynku nieruchomości jest umowa z klientem.
Dla Rzeczoznawców Majątkowych. “Art. 174. 3a. Rzeczoznawca majątkowy może sporządzać opracowania i ekspertyzy, niestanowiące operatu szacunkowego, dotyczące: 1) rynku nieruchomości oraz doradztwa w zakresie tego rynku;”
Dla Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i dla Zarządców Nieruchomości podstawą wykonywania usług w zakresie doradztwa jest umowa o doradztwo a wsparciem jest zarówno Dekalog Profesjonalisty Rynku Nieruchomości Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości Patrz LINK jak też opracowane przez PTEiDRN standardy oraz cykl szkoleń w ramach Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN.

Dla wszystkich tych zawodów doradztwo rynku nieruchomości i uzyskanie tytułu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN jest naturalną drogą rozwoju zawodu i budowania kariery. Tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN jest potwierdzany Certyfikatem oraz wpisem do publicznego rejestru Doradców Rynku Nieruchomości PTEiDRN – PATRZ LINK.

Certyfikat Doradcy i tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN może zdobyć:
Rzeczoznawca Majątkowy (posiadający uprawnienia nadane w trybie przewidzianym ustawa o gospodarce nieruchomościami),
Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami lub Zarządca Nieruchomości posiadający państwową licencję odpowiednio pośrednika w obrocie nieruchomościami lub zarządcy nieruchomości nadaną do końca 2013 roku, lub odpowiednio posiadający Licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami lub Zarządcy Nieruchomości Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości nadawaną od 2014 roku – Patrz LINK
– poprzez uczestnictwo w co najmniej 5 sesjach Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN oraz po zdaniu z wynikiem pozytywnym egzaminu na Doradcę RYnku Nieruchomości PTEiDRN.

JUŻ OD NAJBLIŻSZEJ SESJI POWSZECHNEJ AKADEMII NIERUCHOMOŚCI MOŻESZ ROZPOCZĄĆ STARANIA O TYTUŁ DORADCY RYNKU NIERUCHOMOŚCI PTEiDRN.
Zapraszamy do Smardzewic 4 – 5 października 2014 roku Patrz LINK

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »