Opublikowano projekty rozporządzeń Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pośrednika w obrocie nieruchomościami, zarządcy nieruchomości i przedsiębiorcy prowadzącego działalność w zakresie czynności rzeczoznawstwa majątkowego

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekty rozporządzeń Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pośrednika w obrocie nieruchomościami, zarządcy nieruchomości i przedsiębiorcy prowadzącego działalność w zakresie czynności rzeczoznawstwa majątkowego. Projekty te zostały skierowane do konsultacji także do Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości.

Wydanie nowych rozporządzeń jest wynikiem zmian spowodowanych tak zwaną ustawą deregulacyjną, Poniżej linki do projektów ww. rozporządzeń. Prosimy o nadsyłanie ewentualnych uwag na adres biuro@pprn.pl

Projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorcy prowadzącego działalność w zakresie czynności rzeczoznawstwa majątkowego Pobierz plik

Projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej zarządcy nieruchomości. Pobierz plik.

Projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pośrednika w obrocie nieruchomościami. Pobierz plik.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Działka w spadku lub darowiźnie czy sprzedaż działki i przekazanie pieniędzy? Jakie obowiązują podatki i co jest korzystniejsze?

Cytat “Wielu właścicieli gruntów traktuje nieruchomości jako inwestycję, która z czasem zyskuje na wartości. Działka kojarzy się z bezpieczeństwem, stabilnością i możliwością zysku przy sprzedaży. Rzadziej myśli się jednak o tym, że posiadanie ziemi to także szereg obowiązków prawnych i finansowych, które mogą zaskoczyć, zwłaszcza gdy w grę wchodzą spadki, darowizny czy podziały nieruchomości. Brak wiedzy w tym zakresie może prowadzić do kosztów, które niekiedy sięgają nawet 64% wartości sprzedawanego gruntu, a także do obowiązku zapłaty 19% podatku dochodowego czy 2% podatku od czynności cywilnoprawnych.”

Przeczytaj więcej »