Opłaca się budować energooszczędnie

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej już od 2013 roku rusza z nowym projektem. Dzięki temu osoby budujące energooszczędne domy lub mieszkania  będą mogły uzyskać dopłatę w wysokości nawet 40 000 zł. Należy jednak zauważyć, że program NFOŚiGW nie jest zastępca Rodziny na Swoim.  Mimo, że koszt budowy energooszczędnego domu może być wyższy od budowy standardowego o nawet  100 000 zł, to na rocznym ogrzewaniu można zaoszczędzić nawet do kilku tysięcy złotych. Oczywiście, aby otrzymać dopłatę należy spełniać wszystkie warunki określone wcześniej przez NFOŚiGW.  Co więcej pieniądze przekazywane są dopiero po oddaniu lokalu do użytku.

Więcej informacji w artykule TotalMoney.pl, zamieszczonym na portalu www.gazetaprawna.pl, dostępnym bezpośrednio pod linkiem.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Strategie marketingowe oparte na rekomendacjach. Jak zbudować system poleceń dla biura nieruchomości?

Wielu przedsiębiorców traktuje marketing referencyjny jako coś drugorzędnego, nie zdając sobie sprawy, jak potężnym narzędziem może być. W rzeczywistości strategia oparta na poleceniach może być jednym z najskuteczniejszych i najbardziej opłacalnych sposobów na przyciągnięcie i utrzymanie lojalnych klientów. Kluczowe elementy, jakie powinny znaleźć się w strategii marketingowej opartej, wylicza Łukasz Morgiewicz.

Przeczytaj więcej »

Ubóstwo energetyczne – jak wypada Polska?

Cytat “Ubóstwo energetyczne to problem, który po kryzysie energetycznym z lat 2022 – 2023 nabrał szczególnego znaczenia. Eurostat regularnie publikuje informacje na ten temat. Niedawno pojawiły się nowe dane dotyczące m.in. Polski. Przyglądają się im eksperci portalu RynekPierwotny.pl. Analitycy zwracają też uwagę na pewien aspekt, który często umyka rodzimej opinii publicznej.”

Przeczytaj więcej »

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w IV 2025

Cytat “W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego. Jednak w Łodzi poszła ona w górę o 2% a w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – o 1% – wynika z danych portalu GetHome.pl.”

Przeczytaj więcej »