Opłaca się budować energooszczędnie

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej już od 2013 roku rusza z nowym projektem. Dzięki temu osoby budujące energooszczędne domy lub mieszkania  będą mogły uzyskać dopłatę w wysokości nawet 40 000 zł. Należy jednak zauważyć, że program NFOŚiGW nie jest zastępca Rodziny na Swoim.  Mimo, że koszt budowy energooszczędnego domu może być wyższy od budowy standardowego o nawet  100 000 zł, to na rocznym ogrzewaniu można zaoszczędzić nawet do kilku tysięcy złotych. Oczywiście, aby otrzymać dopłatę należy spełniać wszystkie warunki określone wcześniej przez NFOŚiGW.  Co więcej pieniądze przekazywane są dopiero po oddaniu lokalu do użytku.

Więcej informacji w artykule TotalMoney.pl, zamieszczonym na portalu www.gazetaprawna.pl, dostępnym bezpośrednio pod linkiem.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Mieszkanie pod wynajem na doby. Czy można na nim zarobić na kolejne?

Cytat “Wynajem krótkoterminowy – zarówno pokoi, jak i apartamentów – zyskuje w Polsce coraz większą popu arność. Właściciele nieruchomości, zamiast decydować się na wynajem długoterminowy z jednym lokatorem, coraz częściej wybierają model rotacyjny, gdzie co kilka dni przyjmują nowych gości, często turystów lub osoby odwiedzające daną lokalizację w celach zawodowych/biznesowych. Powodem jest potencjał wyższych zysków i elastyczność, ale też większe wymagania i ryzyko. Warto więc zadać sobie pytanie: czy taki sposób zarabiania faktycznie się opłaca i w jakich warunkach?”

Przeczytaj więcej »