Okno na świat

couch

Dom to inwestycja na całe życie.  Bez względu na to, czy decydujemy się na małe, czy duże lokum musimy wybrać  projekt, który sprosta naszym wymaganiom i zmieści się w planowanym budżecie. Zanim wybierzemy konkretną „bryłę” rozważamy wszystkie za i przeciw, które dotyczą naszej inwestycji.  Przed rozpoczęciem budowy pojawia się odwieczny problem:  parterowy czy piętrowy? Mały, czy duży? Klasyczny, czy nowoczesny? Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Każdy jest inny i  niepowtarzalny,  ale czy modny i wymarzony? 

W Polsce ostatnimi czasy zauważyć można, że to co powszechne jest nudne i mało interesujące. Kiedy decydujemy się na budowę domu szukamy  innowacyjnych rozwiązań, jak najlepszych udogodnień, a także oryginalnych i przede wszystkich modnych konstrukcji. Dlatego też sięgamy po to co nowoczesne.  A co teraz jest na czasie i po jakie rozwiązania architektoniczne sięgają Polacy. Czołowe miejsce zajmuje  prostota. To ona coraz częściej  wyznacza trendy. Skromne, a zarazem, nowoczesne bryły – takie domy Polacy budują najchętniej.  Co przez to rozumieć? Proste, nieskomplikowane i co najważniejsze przeszklone konstrukcje.  Jednak, czy pogoń za tym, co wyszukane i niesztampowe ma faktycznie sens? Czy kreatywność i nowoczesność  idzie w parze z praktyką? Dlaczego duże okna cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Odpowiedź jest prosta. Widok za oknem to obraz, który codziennie nam towarzyszy. To pejzaż, który wprowadza nas w  dobry, lub zły nastrój. Krajobraz, przy którym wykonujemy codzienne czynności . Przy nim odpoczywamy, pracujemy, kładziemy się spać i budzimy. Dlatego też, ludzie którzy stawiają domy na działkach otoczonych zielenią, lasami, czy atrakcyjnymi widokami, decydują się na duże okna. Czy jest lepsza terapia na dobre samopoczucie od terapii krajobrazowej, widokowej? Oczywiście, że nie. W związku z tym otwierajmy swoje okna  na fragment działki, który jest najładniejszy. Atrakcyjny widok jest wartością bezcenną, pozytywną energią, nie bójmy się jej zaprosić do swojego wnętrza.

Atrakcyjnym otoczeniem  jest nie tylko wyjątkowy krajobraz. Mogą to być piękne kwiaty i krzewy rosnące na działce, zarośnięty pagórek, czy nawet sad sąsiada. Przestrzeń nas nic nie kosztuje, a daję naprawdę wiele satysfakcji. Daje nam piękno, o którym marzymy, ciszę która nas uspokaja i radość której potrzebujemy. Duże przeszkolone domy dają powierzchnie, w której czujemy się wolni. Dają możliwość bezpośredniego obcowania z naturą. Każdy, kto buduje dom, chce żeby to był ten wymarzony i najpiękniejszy. Dom, w którym czujemy się najlepiej, który skupia w sobie nowoczesność, funkcjonalność i ciepło domowego ogniska. Skoro  nowoczesne, przeszkolone domy dają nam te trzy najważniejsze rzeczy, to dlaczego mamy z nich rezygnować?

Poniżej link do źródła.

http://www.ihouse.pl/news/detal/okno-na-swiat/896/4

Oprac.: iHouse/ www.ihouse.pl

logoihouse

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »