Odbyło się seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. Smardzewice 8-9 grudnia 2017 rok

W dniach 8-9 grudzień w Smardzewicach w Hotelu Molo położonym nad Zalewem Sulejowskim odbyła się wspaniała sesja Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN, poświęcona problematyce Wady budynków – podstawy wiedzy dla profesjonalistów rynku nieruchomości. Rozpoznawanie przyczyn powstawania wad budynków. Skutki wad budynków. Podjęto także temat portali nieruchomościowych oraz sytuacji rynku nieruchomości po podwyżkach. 

W pierwszym dniu konferencji przedstawiono prezentacje:
– „Domy bez wad- prawda czy fałsz ?”- wystąpienie Doc. dr Jan Kozicki
W trakcie zajęć wykładowcy przeanalizowali następujące zagadnienia: Klasyfikacja obiektów budowlanych. Budynki:Budownictwo tradycyjne (wprowadzenie do klasyfikacji elementów konstrukcji i wykończenia), budownictwo uprzemysłowione (systemy, elementy), budownictwo betonowe. Obiekty budowlane Obiekty przemysłowe, zbiorniki i kanały, obiekty małej architektury Wady obiektów klasyfikacja przyczyn ich powstawania Ogólna klasyfikacja przyczyn wad w obiektach budowlanych. Klasyfikacja wad i ich opis z uwagi na „szkodliwość” dla obiektu. Ogólna klasyfikacja przyczyn powstawania uszkodzeń w budynkach. Czynniki zewnętrzne. Wady projektowe. Wady wykonawstwa. Wady eksploatacyjne. Diagnostyka stanu obiektu Posadowienie i fundamenty. Hydroizolacje. Stropy. Mury. Dachy. Elementy wykończenia. Ścianki działowe.  Tynki. Posadzki i podłogi. Metodyka napraw

W dniu 8.12.2017 po seminarium  odbył się egzamin na Tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości,wzięło w nim udział 9 osób.
Egzamin składał się z części pisemnej (test) oraz ustnej. Uczestnicy byli świetnie przygotowani merytorycznie.

Wszystkie osoby przystępujące do egzaminu zaliczyły kolejne etapy z wynikiem pozytywnym. Gratulacje.

Wieczorem odbyła się tradycyjna uroczysta Kolacja Wigilijna Doradców Rynku Nieruchomości PTEiDRN. Podczas kolacji uczestnicy  spotkania dzielili się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Podczas spotkania nie zabrakło muzyki i tańców, które trwały do wczesnych godzin rannych.

Drugi dzień to Seminarium prowadzone przez p.  Andrzeja Jakiela  p. Jarosław Krajewski i p. Zbigniewa Kubińskiego– Debata o sytuacji obecnej i przyszłości zawodów rynku nieruchomości poruszono tematy : I. Aspekty prawne, legislacyjne, II. Inny model funkcjonowania pośrednictwa w obrocie nieruchomościami – warunek utrzymania się na rynku nieruchomości, III. Jak zarabiać na rynku nieruchomości Dobra koniunktura – czy już początek kryzysu,  Pośredniczyć – czy doradzać,  Stare grzechy – nowe przyzwyczajenia. Dzięki inicjatywie p Zbigniewa Kubińskiego powstała grupa na Facebook Partnerstwo Pośredników Nieruchomości ” Bunt w zagrodzie dojnych krów “

Po wykładzie nastąpiło wręczenie przez Zarząd PTEiDRN dla 10 nowych Doradców Rynku Nieruchomości PTEiDRN tak bardzo oczekiwanych Certyfikatów Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN. Gratulujemy.

1. Bogucki Ryszard -Kobyłka

2. Dziech Krzysztof – Czechowice Dziedzice

3. Florczak-Proga Agata – Zgierz

4. Marzec Witold – Grójec

5. Pełka Honorata – Łódź

6.Pindara-Brzeziński Krzysztof – Warszawa

7.Rzekiecki Romuald- Kalisz

8.Walczak Agnieszka – Wocławek

9. Zaremba Joanna Łódź

10. Żylak Agnieszka -Łódź

 

 

 

 

 

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »