Zakończyła się kolejna sesja Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. 14 – 15 maja 2011 roku OPALENICA

W dniach 14-15 maja 2011 roku w Hotelu Remes w Opalenicy pod Poznaniem odbyła się kolejna sesja szkoleniowa Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. W trakcie uczestnicy nie tylko zdobywali punkty w ramach obowiązkowego kształcenia zawodów rynku nieruchomości, ale także podnosili swoje kwalifikacje w ramach szkolenia Doradców Rynku Nieruchomości PTEiDRN. Dwudniowe spotkanie pośredników, zarządców i rzeczoznawców majątkowych w szczególności poświęcone było problematyce budowlanej poczynając od podstawowych kwestii prawa budowlanego aż do zagadnień związanych z praktyką oceny budynków i rozwiązywaniu problemów Seminarium poprowadziła Pani dr Zdzisława Lędzion Trojanowska. Wieczór na naszych sesjach to jak zwykle bankiet i wspólna zabawa. Rozmowy o sytuacji rynkowej o transakcjach, o przyszłości zawodów rynku nieruchomości. Niedziela to był dzień poświęcony wykorzystaniu Internetu w działalności na rynku nieruchomości. Tajniki wiedzy na ten temat przekazywał Pan Maciej Palmowski z firmy Interdata z Łodzi. Uczestnicy na bieżąco mogli na swoich laptopach wdrażać różne pomysły. Kolejne osoby spełniły wymogi na uzyskanie zaszczytnego i prestiżowego tytułu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN. Certyfikaty Doradców Rynku Nieruchomości PTEiDRN otrzymały następujące osoby:
1. Górnowicz-Charęża Nina – Kraków
2. Jakubczyk Piotr – Rybnik
3. Kurczycka Anna – Olsztyn
4. Lubecka Teresa – Puszcza Mariańska
5. Łuka Marian – Bielsko Biała
6. Szymczak Klaudia – Wrocław
7. Tomaszczak Marzena – Sobótka

Nowy Doradcom Rynku Nieruchomości serdecznie gratulujemy. Podczas Seminarium ogłoszono termin i miejsce kolejnego spotkania. W październiku spotykamy się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Szykuje się kolejna fantastyczna impreza. Już teraz zapowiada się wiele osób na przyjazd.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »