Odbyła się kolejna sesja Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. Zaździerz 5-6 kwietnia 2014

W dniach 5 – 6 kwietnia 2014 roku w Ośrodek Rekreacji Rehabilitacji i Wypoczynku ”12 DĘBÓW” w Zaździerzu pod Płockiem odbyło się Seminarium w ramach Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN.

W pierwszym dniu Seminarium 5 kwietnia w sobotę mecenas dr Rafał Kasprzyk przedstawił wykład pod tytułem „Zabezpieczenie transakcji na rynku nieruchomości” poruszone zostały między innymi zagadnienia zabezpieczenia transakcji (świadczeń finansowych) w obrocie nieruchomościami. A szczególności zabezpieczenia stron umów w obrocie nieruchomościami w umowach sprzedaży nieruchomości, umowach najmu, dzierżawy i innych umowach. Obejmując swoim zakresem zagadnienia: wynagrodzeń pośredników, zarządców, rzeczoznawców, doradców rynku nieruchomości wynikających z ich profesjonalnych umów (umowa pośrednictwa, zarządzania, o wykonanie operatu szacunkowego – o dzieło, ekspertyzy, opinii)

Wieczorem odbyła uroczysta kolacja w przepięknych wnętrzach Ośrodka Rekreacji Rehabilitacji i Wypoczynku ”12 DĘBÓW”.

W niedzielę 6 kwietnia Uczestnicy Seminarium wysłuchali wykładu i obejrzeli prezentację przygotowaną przez Panią Mec Aleksandrę Zwolską. „Proces prowadzenia inwestycji polegającej na budowie obiektu budowlanego, lub wykonaniu robót budowlanych w istniejących obiektach od A do Z.” Elementy tego wykładu opartego na praktycznym wykorzystaniu prawa to: 1/ Przygotowanie kompletnego wniosku o uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, Wyłączenia ustawowe z obowiązku uzyskania decyzji o warunkach zabudowy. Zależność ustawowa posiadania decyzji „ środowiskowej „ przed złożeniem wniosku o uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy. Zakres przeprowadzenia analizy urbanistycznej funkcji, cech zabudowy i zagospodarowania terenu przez właściwy organ i wpływ jej wyników na decyzję tego organu. Byt prawny decyzji o warunkach zabudowy. Strony postępowania.
Wręczono Certyfikaty Doradców Rynku Nieruchomości PTEiDRN uzyskane przez uczestników Powszechnej
Akademii Nieruchomości PTEiDRN.
Certyfikaty Dradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN otrzymały następujące osoby:
1.Latuszek Piotr – Kłobuck
2.Zajkowski Maciej – Łomża]

Gratulujemy nowym Doradcom Rynku Nieruchomości PTEiDRN.
Następnie uczestnicy seminarium wysłuchali wystąpienia Macieja Górki– eksperta ds. komunikacji i relacji z klientem w serwisie Domiporta.pl, który przedstawił możliwości Social Media w praktyce . Prezentacja miała na celu wyjaśnienie, jak wykorzystać Social Media do promocji agencji nieruchomości. W dalszej części prelekcji nie zabrakło również solidnej dawki informacji na temat skutecznych narzędzi promowania agencji w sieci, czyli strony docelowej oraz e-mail marketingu.

 

Jeden z uczestników na niedzielnym wykładzie miał wyjątkowego farta bowiem został wylosowany w konkursie wizytówkowym

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »