Właściciele nieruchomości, na których są umieszczone tablice reklamowe, mogą zostać zobowiązani do uiszczania nowej opłaty lokalnej, tzw. opłaty reklamowej. Wprowadzająca nowe obowiązki ustawa wejdzie w życie 11 września 2015 r. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Filip Jurczak na stronie – www.bankier.pl– link do artykułu

Koniec najmu krótkoterminowego? Gminy mogą zyskać potężną broń
Cytat “Ograniczenie szarej strefy, utworzenie centralnego rejestru mieszkań wynajmowanych turystom oraz możliwość wyznaczania przez gminy stref zakazu takiego najmu – przewiduje projekt nowelizacji ustawy o usługach hotelarskich. Projektem we wtorek ma zająć się Rada Ministrów.”

