Obowiązkowe Ubezpieczenia OC dla zarządców na rok 2012 – informacja Saga Brokers

Uwaga zarządcy nieruchomości chcący zawrzeć obowiązkowe ubezpieczenie OC na 2012 rok: Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Sagi Brokers skierowanej do tej grupy zawodowej. Zarządcy związani z F PPRN mogą podawać Federację jako organizację, z którą są związani. Poniżej przedstawiamy komunikat Sagi Brokers.

…………………

Szanowni Państwo
Uprzejmie informujemy, że na naszej zmienionej wizualnie stronie internetowej jest już dla Państwa dostępna oferta w zakresie ubezpieczenia OC zarządcy nieruchomości przygotowana na rok 2012 przez SAGA Brokers we współpracy z PZU SA.
Szczegółowy opis przygotowanej oferty jest dostępny pod adresem: sagabrokers.pl
Znajdziecie tam Państwo również wnioski ubezpieczeniowe, które w celu zawarcia umowy należy pobrać i po wypełnieniu odesłać na adres:
SAGA Brokers Sp. z o.o.
ul. Nowowiejskiego 8/8
61-731 Poznań
Zasadniczą zmianą w programie na rok 2012 jest zmiana systemu naliczania zwyżek. Do tej pory zwyżka była naliczana za każde kolejne wypłacone odszkodowanie. Zgodnie z obecnie wynegocjowanymi warunkami wysokość naliczanej zwyżki jest uzależniona od wysokości wypłaconego odszkodowania w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Co więcej, jeżeli wartość wypłaconego odszkodowania nie przekroczyła 500 zł, ubezpieczyciel nie będzie naliczał zwyżki.
Kolejną, niezwykle ważną zmianą w Państwa ubezpieczeniach, obowiązującą od 11.02.2012 r., będzie brak możliwości zawierania umów ubezpieczeń obowiązkowych ze wstecznym okresem ochrony. Zmiana ta jest podyktowana nowelizacją Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.
Z tego powodu szczególnie chcemy zwrócić Państwa uwagę na terminowe przesyłanie wniosków o zawarcie ubezpieczenia. Konsekwencją braku ubezpieczenia mogą być dla Państwa kary dyscyplinarne za niespełnienie ustawowego obowiązku ubezpieczenia, ale przede wszystkim brak ochrony ubezpieczeniowej (skutkujący ekspozycją majątku prywatnego na ewentualne roszczenia odszkodowawcze) i powstanie ”dziury” w przebiegu ubezpieczenia, przekreślającej możliwość naliczenia zniżki za ciągły, bezszkodowy przebieg ubezpieczenia.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.
SAGA Brokers.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »