Obowiązkowe Ubezpieczenia OC dla zarządców na rok 2012 – informacja Saga Brokers

Uwaga zarządcy nieruchomości chcący zawrzeć obowiązkowe ubezpieczenie OC na 2012 rok: Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Sagi Brokers skierowanej do tej grupy zawodowej. Zarządcy związani z F PPRN mogą podawać Federację jako organizację, z którą są związani. Poniżej przedstawiamy komunikat Sagi Brokers.

…………………

Szanowni Państwo
Uprzejmie informujemy, że na naszej zmienionej wizualnie stronie internetowej jest już dla Państwa dostępna oferta w zakresie ubezpieczenia OC zarządcy nieruchomości przygotowana na rok 2012 przez SAGA Brokers we współpracy z PZU SA.
Szczegółowy opis przygotowanej oferty jest dostępny pod adresem: sagabrokers.pl
Znajdziecie tam Państwo również wnioski ubezpieczeniowe, które w celu zawarcia umowy należy pobrać i po wypełnieniu odesłać na adres:
SAGA Brokers Sp. z o.o.
ul. Nowowiejskiego 8/8
61-731 Poznań
Zasadniczą zmianą w programie na rok 2012 jest zmiana systemu naliczania zwyżek. Do tej pory zwyżka była naliczana za każde kolejne wypłacone odszkodowanie. Zgodnie z obecnie wynegocjowanymi warunkami wysokość naliczanej zwyżki jest uzależniona od wysokości wypłaconego odszkodowania w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Co więcej, jeżeli wartość wypłaconego odszkodowania nie przekroczyła 500 zł, ubezpieczyciel nie będzie naliczał zwyżki.
Kolejną, niezwykle ważną zmianą w Państwa ubezpieczeniach, obowiązującą od 11.02.2012 r., będzie brak możliwości zawierania umów ubezpieczeń obowiązkowych ze wstecznym okresem ochrony. Zmiana ta jest podyktowana nowelizacją Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.
Z tego powodu szczególnie chcemy zwrócić Państwa uwagę na terminowe przesyłanie wniosków o zawarcie ubezpieczenia. Konsekwencją braku ubezpieczenia mogą być dla Państwa kary dyscyplinarne za niespełnienie ustawowego obowiązku ubezpieczenia, ale przede wszystkim brak ochrony ubezpieczeniowej (skutkujący ekspozycją majątku prywatnego na ewentualne roszczenia odszkodowawcze) i powstanie ”dziury” w przebiegu ubezpieczenia, przekreślającej możliwość naliczenia zniżki za ciągły, bezszkodowy przebieg ubezpieczenia.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.
SAGA Brokers.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Rynek kupującego w pełni. Ile z ceny można “urwać”, kupując mieszkanie?

ytat “O schodzeniu z ceny przez sprzedających mieszkania piszemy od dłuższego czasu. III kw. 2025 r. przyniósł jednak nasilenie tego zjawiska – wynika z raportu Barometr przygotowanego przez Metrohouse i Credipass. Wzrosły zarówno możliwości negocjacyjne, jak i skłonność sprzedających do rewizji stawek w ogłoszeniach. Oto, ile przeciętnie można wynegocjować kupując mieszkanie z drugiej ręki.

Przeczytaj więcej »

Lato na ROD-os? Tyle kosztują ogródki działkowe po sezonie

Cytat “Ceny praw do ogródków działkowych wciąż pozostają wysokie, ale powoli przestają szokować. W opinii przedstawicieli Rodzinnych Ogrodów Działkowych, to właśnie jesień jest czasem, kiedy o własny kawałek zieleni w mieście najłatwiej. Na Bankier.pl sprawdzamy, ile trzeba odłożyć, by nabyć prawo do działki na rynku oraz w jaki sposób zostać działkowcem i nie przepłacić.”

Przeczytaj więcej »