Obowiązkowe szkolenie dla pośredników w obrocie nieruchomościami z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu [AML].

Obowiązkowe Szkolenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Ustawa  o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu [AML] zgodnie z art. 52.1. nakłada na pośredników w obrocie nieruchomościami jako instytucjach zobowiązanych obowiązek udziału w szkoleniach dot. AML.

Każdy pośrednik (oraz wskazane przez ustawę osoby) powinien wykazać się ukończeniem takiego szkolenia, Wychodząc takim potrzebom  naprzeciw zapraszamy na specjalne Seminarium w ramach Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEIDRN – poświęcone problematyce ustawy AML.

Termin – 3 luty 2022 roku, godzina 10 00 online – na platformie zoom – uczestnicy po wypełnieniu i opłaceniu zgłoszenia otrzymają link do transmisji.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu.

Ponadto szkolenie będzie zaliczone jako jedna sesja dla uzyskania Certyfikatu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN spełnia wymogi kształcenia ustawicznego F PPRN – więcej o Certyfikacie Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN zobacz ten link

Ustawa  o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu [AML] “Art. 52. 1. Instytucje obowiązane zapewniają udział osób wykonujących obowiązki związane z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu w programach szkoleniowych dotyczących realizacji tych obowiązków, uwzględniających zagadnienia związane z ochroną danych osobowych. 2. Programy szkoleniowe, o których mowa w ust. 1, powinny uwzględniać charakter, rodzaj i rozmiar działalności prowadzonej przez instytucję obowiązaną oraz zapewniać aktualną wiedzę w zakresie realizacji obowiązków instytucji obowiązanej, w szczególności obowiązków, o których mowa w art. 74 ust. 1, art. 86 ust. 1 i art. 89 ust. 1. 3. Do instytucji obowiązanych będących osobami fizycznymi prowadzącymi działalność gospodarczą przepis ust. 1 stosuje się odpowiednio”

Na szkoleniu zostaną przedstawione w szczególności następujące zagadnienia:

 1. Aspekty prawne dot. prania pieniędzy i finansowania terroryzmu;
  • Dyrektywa AML,
  • Nowelizacja ustawy.
 1. Definicja „brudnych pieniędzy” i ich przykłady w obrocie gospodarczym.
 2. Metody i fazy „prania brudnych pieniędzy”.
 3. Ustawa AML a zawody rynku nieruchomości.
 4. Działania podejmowane przy stosowaniu środków należytej staranności;
  • Szacowanie ryzyka w oparciu o środki bezpieczeństwa finansowego i analizę transakcji,
  • Stosowanie środków bezpieczeństwa finansowego,
  • Rejestrowanie transakcji podejrzanych,
  • Raportowanie do Głównego Inspektora Informacji Finansowej.
 1. Odpowiedzialność karna i finansowa w zakresie stosowania przepisów.

Wykładowca: Pani Marta Wysocka-Fronczek. – Prawnik, compliance officer, certyfikowany ekspert w dziedzinie AML, posiadająca wieloletnią praktykę i doświadczenie w instytucjach finansowych w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

Cena szkolenia:

200 zł. – brutto /osoba – opłata standardowa

150 zł. – brutto / absolwenci kursów licencyjnych Stowarzyszenia PTEiDRN

100 zł. – brutto / – członkowie Stowarzyszenia PTEiDRN (z opłaconymi składkami członkowskimi).

 płatności przelewem na konto PTEiDRN – Santander 32 1090 2851 0000 0001 0504 1029 z odpowiednim dopiskiem „szkolenie imię i nazwisko”

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ ZADZWOŃ510 069 316 lub 501 213 604

Organizator:

Powszechne Towarzystwo Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości (PTEiDRN)

Zapisy – wyślij zgłoszenie online załącz dowód wpłaty:

Więcej informacji: biuro@profesjonalista.net ,

telefon 510 069 316, 501 213 604

Nota prawna. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu, wykładowców lub miejsca zajęć w przypadku sytuacji od niego niezależnych. Organizację, warunki, koszty i warunki przystąpienia do egzaminów licencyjnych określa Federacja Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości.


Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Agent nieruchomości: dlaczego skorzystanie z jego usług się opłaca i czego możemy oczekiwać od pośrednika?

Cytat “Czy wiesz, która agencja nieruchomości w Twojej okolicy jest najlepsza? Możesz to sprawdzić na Otodom! 1 kwietnia poznaliśmy laureatów konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2021. To inicjatywa, która każdego roku wyłania biura nieruchomości o najwyższej jakości usług, wyjątkowym podejściu do klienta i wszechstronnej wiedzy z branży. Konkurs ma na celu nie tylko nagrodzenie najlepszych, ale też promowanie dobrych praktyk w branży i pokazanie Polakom jaki właściwie powinien być profesjonalny agent nieruchomości. ”

Przeczytaj więcej »

Zasiedzenie nieruchomości – kiedy jest możliwe?

Cytat “Zasiedzenie to bardzo specyficzny sposób nabycia własności nieruchomości. Prawdą jednak jest, że wcale nie występuje tak rzadko. Jak można zasiedzieć nieruchomość? Ile czasu musi upłynąć? Na te pytania odpowiada Robert Tomaszewski – Prezes Zarządu w firmie Saveinvest Sp. z o.o. – portal www.dzialkanadmorzem.pl.”

Przeczytaj więcej »

Rusza „Mieszkanie bez wkładu własnego”. Przez limity skorzystać może jednak niewielu

Cytat “W czwartek, 26 maja, wejdzie w życie ustawa, dzięki której szukający własnego „M” będą mogli starać się o kredyt bez wkładu własnego, bo ten poręczy rząd. Z rozwiązania będzie mogło skorzystać jednak niewielu. W największych miastach ustalone przez rządzących limity cen odbiegają od realiów otaczających rynek nieruchomości nawet o kilkadziesiąt procent.”

Przeczytaj więcej »