Obowiązkowa deklaracja ogrzewania CEEB – kto i kiedy musi ją złożyć?

Cytat “Od 1 lipca na właścicielach nieruchomości lub zarządcach domów, bloków oraz lokali usługowych, spoczywa nowy obowiązek. Polega on na złożeniu deklaracji, która ma wskazywać źródło ogrzewania w budynku. W tym celu powołano do życia specjalną jednostkę: Centralną Ewidencję Emisyjności Budynków (CEEB). Zadaniem CEEB jest gromadzenie danych na temat sposobu ogrzewania budynków w Polsce. Za wprowadzenie CEEB odpowiada Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. W jaki sposób należy złożyć deklarację? Z jakimi konsekwencjami muszą liczyć się osoby, które nie wypełnią tego obowiązku? ” Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Joanna Witczak na stronie www. otodom.pl – link do artykułu

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Kaucja przy umowie najmu mieszkania – ile powinna wynosić, co pokrywa, kiedy przepada?

Cytat “Co to jest kaucja przy wynajmie mieszkania? Ile wynosi? Czy jest zwrotna? Jak ją odzyskać? Choć pobieranie kaucji za wynajem jest już właściwie standardem, temat ten wciąż budzi szereg wątpliwości. Szczególnie po stronie lokatorów, którzy nie mają pewności, czy aby na pewno przy wyprowadzce otrzymają zwrot swoich pieniędzy. W tym poradniku zajmiemy się wszystkimi niejasnościami związanymi z tą opłatą. Zapraszamy do lektury!”

Przeczytaj więcej »

Szturm Polaków na działki trwa, a ceny w ofertach znacznie wyższe niż rok temu [Nowy raport]

Cytat “Wycena działek budowlanych wzrosła najmocniej ze wszystkich nieruchomości podczas pandemii koronawirusa – wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez serwis nieruchomości Otodom. W ofertach w ciągu roku podrożały zwłaszcza najmniejsze działki. Wśród panującej na rynku działek drożyzny nie słabnie jednak popyt na grunty budowlane i budowę domów.”

Przeczytaj więcej »