Nowy numer magazynu „ESTATE” 2/2023! Branżowa wiedza w zasięgu ręki

Przed Państwem wakacyjny numer magazynu „ESTATE”. Zaczynamy okładkowym wywiadem z Izabelą Makosz, którą branża nieruchomości zdążyła już poznać jako specjalistkę od angażującego wideo. Podpowiada ona, jak wykorzystać krótkie filmy na różnych platformach social mediowych do realizacji celów marketingowych i sprzedażowych. Dodatkowe podpowiedzi, dotyczące samego TikToka, podrzuca Łukasz Morgiewicz. Jak komunikować zmiany dotyczące marki, przybliża Maciej Sznitowski.

Dawid Marecki przedstawia spójną koncepcję zarządzania informacją w pracy agenta nieruchomości. Anna Urbańska nawołuje, by zaczynać z wizją końca, zaś Robert Fertała dzieli się swoimi doświadczeniami z budowy zespołu odpornego na trudne próby i zagrożenia.

Za kulisami zawodu w rozmowie z Dominiką Sadowską-Nowak uchylamy rąbka tajemnicy działania na rynku premium. Maria Kobryń podsumowuje zaś inwestycje Polaków na rynkach zagranicznych. Anna Niecikowska wytyka najczęstsze (i kosztowne) błędy, jakie we współpracy z klientem może popełnić pośrednik. Zaś Izydor Łobacz podpowiada, jak odwrócić negatywne przekonania o pracy z pośrednikiem i stworzyć dobrą podstawę współpracy.

W dziale prawnym także Elżbieta Liberda roztacza wizję nieprzyjemnych konsekwencji wejścia w proces zakupu okazyjnie wystawionych nieruchomości, które okazują się mieć wady mogące uniemożliwić nowemu posiadaczowi faktyczne z nich korzystanie. Wyjaśniona zostaje kwestia praw nieujawnionych w księdze wieczystej, udziałów oraz zakupu lokalu z lokatorem. Jako uzupełnienie Ewa Klos-Rychter dogłębnie wyjaśnia, co może nas zaskoczyć w związku z wpisanymi w księdze służebnościami. Kwestiami związanymi z ochroną spadkobierców zajmują się w swoich tekstach Bartosz Bator, który porusza temat zachowku, oraz Grzegorz Grabowski przybliżający stygnącą już ustawę o fundacji rodzinnej.

Magazyn jest wydawany przez Nieruchomosci-online.pl pod patronatem merytorycznym Zbigniewa Kubińskiego, Honorowego Prezydenta Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości – PPRN.

Magazyn do pobrania bezpłatnie pod adresem:

http://www.nieruchomosci-online.pl/publikacje/estate

W numerze 2/2023:

Wideo jako inwestycja. Rozmowa z Izabelą Makosz

Krótkie filmy w social media sprzedają

W kierunku optymizmu po I kwartale 2023 r.

Nastroje na rynku nieruchomości okiem pośredników

Kuszący blask premium. Rozmowa z Dominiką Sadowską-Nowak

Jak obsługuje się transakcje z wyższej półki?

Fundacja rodzinna – podstawowe informacje dla pośredników

Jakie przepisy wprowadza w życie ustawa o fundacji rodzinnej

Tanie mieszkanie nie musi być okazją

O nieruchomościach z nieuregulowanym stanem prawnym

Służebności. Postrach kupujących

Jakie obciążenia mogą dotyczyć nieruchomości na sprzedaż?

Zachowek i forma dochodzenia jego zapłaty

Co zrobić, aby otrzymać zachowek

Do trzech razy sztuka

Jakie błędy we współpracy z klientem może popełnić pośrednik

Gra bez końca

Budowanie zespołu odpornego na próby i zagrożenia

Od zależności do sprawczości

O nieoczywistych konsekwencjach pracy z informacją

„Pośrednik to zło”. Jak odwrócić przekonania klientów?

3 kroki do decyzji o współpracy

Inwestowanie za granicą

Co musi wiedzieć pośrednik?

Zaczynaj z wizją końca

Rola myślenia strategicznego w biznesie

Sukces to nie dzieło przypadku

Recenzja książki Get Smart! Briana Tracy

Nakręć nieruchomość na TikToku!

Jakie treści przyciągają klientów?

ABC rebrandingu

Jak komunikować zmianę?

Wyciśnij więcej już na starcie

z programem „Profesjonalny Agent”

Zakamarki Nieruchomosci-online.pl

Jak korzystać z funkcjonalności portalu

Przegląd rynku nieruchomości w Polsce – I kwartał 2023 r.

Raport cen ofertowych mieszkań na rynku wtórnym

Magazyn do pobrania bezpłatnie pod adresem:

http://www.nieruchomosci-online.pl/publikacje/estate

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »