Nowy magazyn „ESTATE”. W 100% dla doradców rynku nieruchomości

okladka-estate

Nowy magazyn „ESTATE”. W 100% dla doradców rynku nieruchomości

Dziś światło dzienne ujrzał pierwszy numer odmienionego magazynu „ESTATE”. Odmienionego pod wieloma względami, głównie jednak dlatego, że prezentowane w nim tematy mocno się sprofesjonalizowały. Prawo i finanse, sprzedaż i negocjacje, marketing ofert, kreowanie wizerunku – to obszary tematyczne, które znalazły swoje miejsce łamach magazynu. Nie zabrakło także punktu widzenia branży.

Zaangażowanie autorów-praktyków i dostarczanie ciekawych, a jednocześnie bliskich doradcom rynku nieruchomości tematów, to wyzwanie, przed którym stoi nowy zespół redakcyjny – Dominika Mikulska i Dominika Studniak. Zaproszenie do współpracy przyjął Pan Zbigniew Kubiński, prezydent Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości, który swoim głosem doradczym wspierać będzie meteorytykę magazynu.

W pierwszym numerze „ESTATE” wiele uwagi poświęcono gorącemu tematowi wprowadzenia od 30 kwietnia 2016 r. restrykcyjnego modelu obrotu nieruchomościami rolnymi. Analiza nowego instrumentarium prawnego, jego adekwatności i skuteczności w realizacji założonych celów, budzi mieszane uczucia.

Kolejny ważki temat to zapowiadany przez rząd Narodowy Program Mieszkaniowy „Mieszkanie Plus”. Jego założeniem jest budowa tanich mieszkań na wynajem, z możliwością uzyskania ich własności. Cena mieszkań ma być „dużo niższa, na poziomie najmu czy też zakupu aniżeli dzisiaj obowiązujące średnie ceny na rynku”, cytując ministra Adamczyka.

Mija kolejny rok deregulacji  zawodów rynku nieruchomości. Kurz opadł i widać rozmiary problemu. Czy jest droga, by przywrócić zawodowi pośrednika rynku nieruchomości należny mu szacunek?

Te i wiele innych ciekawych tematów znajdą Państwo na łamach magazynu.

Wydawcą magazynu jest firma NNV Sp. z o.o., zarządzająca portalem Nieruchomosci-online.pl.

Nowy numer pojawiać się będzie raz na kwartał w formie elektronicznej (pdf).

Magazyn można pobrać bezpłatnie na stronie:

http://www.nieruchomosci-online.pl/publikacje/estate

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »