Nowy kodeks urbanistyczno-budowlany

Rząd przedstawił propozycję nowego kodeksu urbanistyczno-budowlanego. Zawiera ona kluczowe postulaty mające na celu ograniczenie biurokracji i patologii związanych z procesami budowlanymi oraz powstrzymanie chaosu przestrzennego. Jakie zmiany uwzględnia ten projekt? Czy reforma planowania przestrzennego może zostać przeprowadzona w oderwaniu od planowania społecznego, gospodarczego i środowiskowego? Niektóre z proponowanych rozwiązań nie idą w dobrym kierunku.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem prof. Tadeusza Markowskiego – link do artykułu
prof-markowskiAutor:
Prof. dr hab. Tadeusz Markowski – kierownik Katedry Zarządzania Miastem i Regionem na Wydziale Zarządzania UŁ. Od 2001 przewodniczący Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju przy Prezydium PAN. Autor ok. 250 publikacji z zakresu rozwoju regionalnego i lokalnego, ekonomiki miasta, planowania przestrzennego oraz licznych ekspertyz dla rządu RP przygotowanych dla potrzeb polityki regionalnej i planowania przestrzennego.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości ESTATE numer 3/2016 pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Szybciej nadpłacamy hipoteki. Oto najnowsze dane

Cytat “Miano rekordowego roku pod względem skali nadpłat kredytów hipotecznych zyskał 2022 r. Kredytobiorców do pośpiechu skłoniły wówczas efekty szybkich podwyżek stóp procentowych. Najnowsze dane Biura Informacji Kredytowej wskazują, że w tym roku możliwy do osiągnięcia jest drugi wynik w historii.”

Przeczytaj więcej »