Nowy hotel w Zakopanem. 150 m od Krupówek. Fani sportu rozpoznają to miejsce

W centrum Zakopanego, zaledwie 150 metrów od słynnych Krupówek, ma powstać kolejny luksusowy hotel. Będzie to inwestycja należąca do firmy Księstwo Góralskie, popularnej marki lokalnej.

Zakopane to perła w koronie górskich miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Od wielu lat miasto przyciąga wielbicieli górskich szlaków, miłośników architektury Podhala czy po prostu osoby lubiące się bawić. Już niedługo miejscowość wzbogaci się o kolejny budynek hotelowy.

Najnowszy hotel ukrywa się pod nazwą Mountain Diamond, przywołującą na myśl luksus znany z Alp, będzie znajdować się w miejscu istniejącego obecnie hotelu Daglezja. Obiekt ten może być znany fanom sportów zimowych, ponieważ przez lata odbywały się w nim konferencje prasowe zakopiańskiego Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Według informacji od inwestorów nowy hotel będzie posiadał ogromną salę restauracyjną, strefę basenową oraz 40 apartamentów. Część z nich będzie miała dostęp do prywatnego jacuzzi na tarasach. Za całą inwestycję odpowiada dwóch biznesmenów, znanych z uruchomienia marki Księstwo Góralskie. W swoim katalogu dóbr panowie posiadają kilka restauracji, kolekcję biżuterii The Heritage oraz wytwórnię mebli i słodyczy.

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

“Inspirowany Podhalem”

Budynek powstający w miejscu Daglezji będzie większy. Za projekt odpowiada studio Tatra Project Group. Elementem hotelu ma być imponujący wodospad.

Głównymi materiałami wykończeniowymi mają być drewno i kamienie, czyli esencja stylu zakopiańskiego. Na węgłach mają pojawić się także rzeźbienia odwołujące się rodzimej zabudowy. Jedynie dach nie naśladuje typowej zabudowy Podhala. Twórcy, z pewnością z powodu wielkości obiektu, nie zdecydowali się na drogą konstrukcję spiczastego dachu dwuspadowego. Mountain Diamond nie może się pochwalić tradycyjną architekturą, znaną z takich słynnych willi jak Koliba, Oksza czy Pod Jedlami, ale póki co można oceniać jedynie wizualizacje. Obiekt ma zostać oddany do użytkowania w grudniu 2021.

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Wizerunek współpracy

Wizerunek pośrednika w obrocie nieruchomościami cierpi na tym, że świadczone w branży usługi są niejednolite pod względem standardu i jakości obsługi klienta. O różnym podejściu do pracy i współpracy Dominika Mikulska rozmawia z Iloną Mastalerz, dyrektorem zarządzającym PRO-PER-TY Polska, i Katarzyną Mróz, kierownikiem biura PRO-PER-TY Warszawa.

Przeczytaj więcej »

Budowa domu: ile kosztuje, co nas może zaskoczyć?

Cytat “Poświęcony kwestiom związanym z budową domu raport Oferteo.pl pokazuje, że w minionym roku Polacy budowali przeważnie za pieniądze pożyczone od banku. Nie jest więc zaskoczeniem, że większość z nas robiła, co mogła, aby ograniczyć koszty inwestycji, wykonując część prac własnym sumptem. Mimo to średni koszt budowy w 2020 roku bliski był kwoty 0,5 mln zł.”

Przeczytaj więcej »

Planujesz remont? Przygotuj się na koszty

Cytat “W górę poszły nie tylko ceny usług remontowych, ale też materiałów budowlanych. Ceny rosną z miesiąca na miesiąc – podaje poniedziałkowa “Gazeta Wyborcza” i wyjaśnia: pandemia sprawiła, że Polacy jeszcze chętniej zmieniają swoje wnętrza.”

Przeczytaj więcej »