Nowy hotel w Zakopanem. 150 m od Krupówek. Fani sportu rozpoznają to miejsce

W centrum Zakopanego, zaledwie 150 metrów od słynnych Krupówek, ma powstać kolejny luksusowy hotel. Będzie to inwestycja należąca do firmy Księstwo Góralskie, popularnej marki lokalnej.

Zakopane to perła w koronie górskich miejscowości wypoczynkowych w Polsce. Od wielu lat miasto przyciąga wielbicieli górskich szlaków, miłośników architektury Podhala czy po prostu osoby lubiące się bawić. Już niedługo miejscowość wzbogaci się o kolejny budynek hotelowy.

Najnowszy hotel ukrywa się pod nazwą Mountain Diamond, przywołującą na myśl luksus znany z Alp, będzie znajdować się w miejscu istniejącego obecnie hotelu Daglezja. Obiekt ten może być znany fanom sportów zimowych, ponieważ przez lata odbywały się w nim konferencje prasowe zakopiańskiego Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Według informacji od inwestorów nowy hotel będzie posiadał ogromną salę restauracyjną, strefę basenową oraz 40 apartamentów. Część z nich będzie miała dostęp do prywatnego jacuzzi na tarasach. Za całą inwestycję odpowiada dwóch biznesmenów, znanych z uruchomienia marki Księstwo Góralskie. W swoim katalogu dóbr panowie posiadają kilka restauracji, kolekcję biżuterii The Heritage oraz wytwórnię mebli i słodyczy.

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

“Inspirowany Podhalem”

Budynek powstający w miejscu Daglezji będzie większy. Za projekt odpowiada studio Tatra Project Group. Elementem hotelu ma być imponujący wodospad.

Głównymi materiałami wykończeniowymi mają być drewno i kamienie, czyli esencja stylu zakopiańskiego. Na węgłach mają pojawić się także rzeźbienia odwołujące się rodzimej zabudowy. Jedynie dach nie naśladuje typowej zabudowy Podhala. Twórcy, z pewnością z powodu wielkości obiektu, nie zdecydowali się na drogą konstrukcję spiczastego dachu dwuspadowego. Mountain Diamond nie może się pochwalić tradycyjną architekturą, znaną z takich słynnych willi jak Koliba, Oksza czy Pod Jedlami, ale póki co można oceniać jedynie wizualizacje. Obiekt ma zostać oddany do użytkowania w grudniu 2021.

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »