Nie stać nas na drogie mieszkania

Jak wynika z ogólnopolskiego badania przeprowadzonego przez portal domy.pl, niecałe 50% kupujących jest w stanie zapłacić za mieszkanie maksymalnie 200 000 zł. 20% stanowią osoby planujące wydać ponad 300 000 zł, natomiast jedynie co 20 klient posiada warunki do kupna nieruchomości wartej ponad 450 000zł. Inaczej kształtują się wyniki w poszczególnych miastach Polski. Porównując np. Warszawę i Łódź można dostrzec ogromną rozbieżność w możliwościach finansowych kupujących. Więcej w artykule Aleksandry Baranowskiej-Skiminy dostępnym na stronie www.egospodarka.pl – link do artykułu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Działka w spadku lub darowiźnie czy sprzedaż działki i przekazanie pieniędzy? Jakie obowiązują podatki i co jest korzystniejsze?

Cytat “Wielu właścicieli gruntów traktuje nieruchomości jako inwestycję, która z czasem zyskuje na wartości. Działka kojarzy się z bezpieczeństwem, stabilnością i możliwością zysku przy sprzedaży. Rzadziej myśli się jednak o tym, że posiadanie ziemi to także szereg obowiązków prawnych i finansowych, które mogą zaskoczyć, zwłaszcza gdy w grę wchodzą spadki, darowizny czy podziały nieruchomości. Brak wiedzy w tym zakresie może prowadzić do kosztów, które niekiedy sięgają nawet 64% wartości sprzedawanego gruntu, a także do obowiązku zapłaty 19% podatku dochodowego czy 2% podatku od czynności cywilnoprawnych.”

Przeczytaj więcej »