Nie mają dostępu do morza, ale będą mieli budynek nawiązujący do wraku statku – projekt budynku w stolicy Czech

Co może powstać ze współpracy jednego z najsłynniejszych rzeźbiarzy postmodernistów – David Cernego – oraz młodego, ale zdolnego studia projektowego Black n’Arch? Nietypowy budynek mieszkalny, który może stać się znakiem rozpoznawczym czeskiej Pragi.

Wizualizacja Top TowerWizualizacja Top Tower materiały prasowe / trigema.cz

Główny budynek będzie miał 125 metrów wysokości i mieścić się będą w nim mieszkania oraz biura. Przylegająca do budynku ogromna rzeźba wraku ma być symbolem nadciągającej katastrofy ekologicznej, a rośliny przerastające konstrukcję będą reprezentować przyrodę zawłaszczającą dla siebie wytwory człowieka.

Na szczycie rzeźby ma powstać taras widokowy oraz ogród. U podstawy i na pierwszym piętrze mają się mieścić sklepy, nieco wyżej biura oraz centrum kultury.

Top deweloper

Budynek ma stanąć przy nowym, wyłączonym z ruchu pojazdów deptaku – Pankrác, który rozciągać się będzie między stacjami metra Nové Butovice i Hurka do placu Slunecní námestí. Deweloper wraz z projektantami zapowiedział, że będzie się starał o certyfikat budowlany LEED, najpopularniejszy dokument określający energooszczędność i wpływ na środowisko naturalne budynku.

Wnętrze wieży w Top TowerWnętrze wieży w Top Tower materiały prasowe / trigema.cz

Twórcy przewidują, że łączny koszt inwestycji wyniesie około 2 miliardów koron czyli, około 330 milionów złotych.

źródło:

Autor: Bartłomiej Baranowski

Źródło patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »