Nastroje pośredników w IV kwartale 2021 – spotkanie online z ekspertami już 25 stycznia 2022 r.

Przed nami raport z kolejnego badania nastrojów pośredników (INPON) w IV kwartale 2021 r. oraz omówienie sytuacji, jaka obecnie panuje na rynku nieruchomości. Zapraszamy na spotkanie online z ekspertami, które odbędzie się 25 stycznia 2022 roku w  godzinach 11:30-13:00. Do rozmowy zaprosiliśmy znamienitych gości – przedstawicieli środowiska pośredników oraz ekonomistów. Spotkanie online będzie okazją do omówienia indeksu, ale też do dyskusji, co wpływa na nastroje w branży. Udział w konferencji jest bezpłatny, a transmisja na żywo będzie prowadzona na naszych kanałach na Facebooku i YouTubie. 

W jakim nastroju jest branża nieruchomości?

Portal Nieruchomosci-online.pl jako pierwszy w Polsce postanowił regularnie badać nastroje panujące wśród właścicieli biur i agentów, ponieważ to pośrednicy są najlepszym barometrem atmosfery panującej na rynku.   

Przed nami prezentacja wyników z badania przeprowadzonego w grudniu 2021 r. na reprezentatywnej grupie aktywnie działających na rynku pośredników w obrocie nieruchomościami. W ankiecie wzięło udział 740 osób, które przedstawiły oceny i prognozy na kolejny kwartał związane z popytem, podażą i cenami na swoich lokalnych rynkach.

Analiza wyników ankiety pozwala określić, jakie jest nastawienie osób zajmujących się pośrednictwem na rynku nieruchomości do bieżącej sytuacji na rynku i niedalekiej przyszłości. Tak powstaje Indeks nastrojów pośredników w obrocie nieruchomościami (INPON), który jest obliczany na podstawie odpowiedzi zebranych z pytań ankietowych zadawanych pośrednikom w Polsce, odniesionych do poszczególnych segmentów.

Więcej o indeksie INPON – Badanie nastrojów pośredników – Sytuacja na rynku nieruchomości oczami pośredników (nieruchomosci-online.pl)

Jak jest i jak będzie na rynku nieruchomości?

Już 25 stycznia 2022 r. zapraszamy na spotkanie online z ekspertami pt. „Nastroje w branży nieruchomości”. Omówimy czynniki, które obecnie kształtują sytuację na rynku oraz przedstawimy wyniki najnowszego badania nastrojów w środowisku pośredników – RAPORT INPON ZA IV KWARTAŁ 2021 r.

 Wydarzenie, na które zapraszamy każdego obserwatora rynku nieruchomości składa się z trzech paneli, które omówią czynniki wpływające na sytuację na rynku, jego kondycję widzianą oczami pośredników oraz perspektywy dla rynku kredytowego w 2022 roku.

AGENDA SPOTKANIA: 11:30-13:00

Panel 1: RAPORT INPON ZA IV KW. 2021

-Jakie nastroje panują na rynku nieruchomości?
-Jakie czynniki wpływają na poziomu popytu, podaży i cen?
-Jakie są najbliższe prognozy dla rynku nieruchomości?

Gość: dr hab. Bogusław Półtorak, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Panel 2: RYNEK KREDYTOWY W 2022 ROKU

– Czy Polaków będzie nadal stać na zakup mieszkania?
– Czy jest się czego obawiać w związku ze zmianami stóp procentowych?
– Jakie są realne perspektywy dla rynku nieruchomości w 2022 roku?

Gość: Jacek Furga, ekonomista, prezes zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji Sp. z o.o.

Panel 3: NASTROJE I PROGNOZY NA I KW. 2022

– Jakie są oceny i prognozy dla poszczególnych segmentów rynku?
– Jakie zmiany widać w zachowaniu kupujących i sprzedających i co je warunkuje?
– Czy Polski Ład wpłynie na rynek nieruchomości?

Goście:
Joanna Lebiedź, pośrednik, ekspert Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości (PFRN)
Zbigniew Kubiński, pośrednik, honorowy prezydent federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości (PPRN)

Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Partnerem medialnym jest Polska Agencja Prasowa

Weź udział w wydarzeniu

Facebook LIVE: https://www.facebook.com/events/478102190338502

Transmisja na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=n6tz3oldJko

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »