Najdroższa polska ulica dopiero na 37. miejscu w światowym rankingu prestiżowych adresów

Ulicą o najwyższych czynszach jest ponownie Causeway Bay w Hongkongu, gdzie za roczny najem metra kwadratowego trzeba zapłacić około 26 tysięcy euro. Najdroższa polska ulica – Nowy Świat w Warszawie – uplasował się dopiero na 37. miejscu.

Raport “The World’s Most Expensive Shopping Streets Revealed” publikowany przez międzynarodową agencję nieruchomości biznesowych jest przygotowywany od 1988 roku. Obejmuje on 448 lokalizacje na 68 rynkach.

Hong Kong ponownie na prowadzeniu

Causeway Bay została uznana za najdroższą ulicę handlową na świecie w zeszłym roku i utrzymała się na pierwszym miejscu. Wcześniej to miano należało do słynnej Piątej Alei w Nowym Jorku – obecnie na drugim miejscu kwotą 21 tysięcy euro za m2 rocznie. Trzecie miejsce należy do Europy – czyli, londyńskiej ulicy New Bond Street gdzie najemcy muszą się liczyć z kwotą około 16 tysięcy euro za rok najmu metra kwadratowego.

W pierwszej dwudziestce najdroższych adresów, jedenaście znajduje się w Europie, siedem w Azji i po jednym w USA i Australii. Właśnie ulica Pitt Street Mall w Sydney zaliczyła najwyższą podwyżkę w tym roku, aż o prawie 18 procent w porównaniu z zeszłym rokiem. Wysoką pozycję zajęła również ulica Na Príkope w czeskiej Pradze, która znalazła się na 19. miejscu.

Polska daleko za Czechami

Najdroższą polską ulicą pozostał Nowy Świat w Warszawie, gdzie najemcy muszą się liczyć z kosztem nawet 960 euro za metr kwadratowy rocznie. Taka kwota wystarczyła na zdobycie, jedynie 37. lokaty w całym zestawieniu.

Co ciekawe, żadna polska ulica ujęta w badaniu nie zmieniła swojej pozycji w rankingu w porównaniu do zestawienia ubiegłorocznego. Na drugim miejscu znajduje się ulica Floriańska w Krakowie, a trzecia jest Marszałkowska w stolicy. Spośród dziesięciu najdroższych adresów w Polsce pięć znajduje się w Warszawie.

źródło: cushmanwakefield.com

Autor:

Źródło patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Przygotuj czerwoną teczkę. Prawniczka podpowiada sposób na uporządkowanie i zabezpieczenie majątku dla bliskich

Cytat “Wiele osób przez lata gromadzi oszczędności i inne aktywa w różnych instytucjach finansowych, takich jak banki, fundusze inwestycyjne, rachunki maklerskie czy polisy ubezpieczeniowe. Po śmierci właściciela dostęp do tych środków może wymagać podjęcia dodatkowych działań, zwłaszcza jeśli spadkobiercy nie posiadają pełnej wiedzy o istniejących aktywach. Instytucje finansowe nie mają obowiązku informowania o aktywach zmarłego, dlatego zdarza się, że środki te pozostają na nieaktywnych rachunkach przez lata. Aby uporządkować sprawy finansowe i ułatwić bliskim dostęp do istotnych informacji, warto przygotować tzw. czerwoną teczkę. “

Przeczytaj więcej »