Warszawa. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PTEiDRN 4 marca 2009 roku.

W obliczu wyzwań kryzysu w gospodarce, na rynku nieruchomości Zarząd PTEiDRN zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości, które odbyło się 4 marca 2009 roku w Warszawie. W porządku Zgromadzenia
znalazła się Informacja Prezydenta PTEiDRN o działaniach Zarządu, Dyskusja na temat kryzysu na rynku nieruchomości. Przyjęcie Uchwały na temat sytuacji na rynku nieruchomości i w sprawie pakietu ustaw usprawniających rynek nieruchomości. Przyjęto Uchwałę w sprawie w sprawie ochrony licencji, Uchwałę w sprawie nagród i wyróżnień PTEiDRN oraz Uchwały potwierdzającej przystąpienie do Porozumienia Polskiego Rynku Nieruchomości. (aby zobaczyć tekst uchwał kliknij na wyróżniony tekst) Wręczenie nominacji Pełnomocnikom Regionalnym Stowarzyszenia oraz Redaktorowi Naczelnego Biuletynu PTEiDRN. Po zakończeniu Walnego Zgromadzenia rozpoczęło się Seminarium w sprawie teraźniejszości i przyszłości ruchu zawodowego i rynku nieruchomości.
Informacja o seminarium. Wychodząc naprzeciw prośbom koleżanek i kolegów przedstawionym na poprzednim Walnym Zgromadzeniu PTEiDRN przeprowadzono szeroką dyskusje na tematy nurtujące środowisko.
Moderatorzy Seminarium: Grzegorz Biskupski, Andrzej Jakiel, Jarosław Krajewski, Zbigniew Kubiński.
Temat: Regulacja zawodów Rynku nieruchomości i ruch zawodowy na rynku nieruchomości wobec wyzwań kryzysu gospodarczego.
Zagadnienia
1. Rekapitulacja stanu obecnego regulacji ustawowych dotyczących rynku nieruchomości.
• Co straciło środowisko?
• Co może stracić?
• O co powinno walczyć środowisko rynku nieruchomości?
2. Samoorganizacja środowiska rynku nieruchomości.
Powstanie stowarzyszeń zawodowych oraz ich rola dla środowiska zawodów rynku nieruchomości.
Rola stowarzyszeń wobec wyzwań prawnych, ekonomicznych i społecznych.
Konkurencja jako narzędzie egzekwowania interesu środowiska rynku nieruchomości.
3. Perspektywy rozwoju rynku nieruchomości.
Możliwe warianty sytuacji.
Reakcja środowiska na poszczególne sytuacja.
4. Perspektywa rozwoju samoorganizacji środowiska.
Możliwe warianty sytuacji.
Reakcje środowiska na poszczególne sytuacje.
5. Nowe wyzwania dla nowych struktur.
Podczas seminarium przeprowadzono szeroką ożywioną dyskusję na powyższe tematy ustalono że okazją do dalszej dyskusji będzie kolejne spotkanie w ramach Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN, która będzie miała miejsce 18-19 kwietnia 2009 roku w Olsztynie.

Sala Walnego Nadzwyczajnego Zgromadzenia PTEiDRN 04.03.2009 rok
Sala Walnego Nadzwyczajnego Zgromadzenia PTEiDRN 04.03.2009 rok
Wręczono powołania dla Pełnomocników Regionalnych PTEiDRN. Pełnomocnikiem PTEiDRN w Regionie Łódzkim została koleżanka Arletta Kolasińska
Pełnomocnikiem PTEiDRN w Regionie Łódzkim została koleżanka Arletta Kolasińska
Rzut oka na salę obrad i na Prezydium spotkania
Rzut oka na salę obrad i na Prezydium spotkania

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »