Mieszkania komunalne podrożały o 75 proc.

Właściciele lokali mieszkalnych narzekają na rosnące koszty utrzymania własnego „M”. Również osoby, które wynajmują gminne lokum narzekania na wysoki czynsz są najbardziej uzasadnione. Średni czynsz za 1 mkw w lokalu gminy jest wyższy niż w mieszkaniu spółdzielczym i własnościowym. Czynsze w lokalach komunalnych przez ostatnie osiem lat wzrosły o 75 proc

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem źródła rynekpierwotny na stronie – www.rynekpierwotny.pl – link do artykułu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Ojcowizna wystarczy tylko na kawalerkę? Prześwietlamy ceny gruntów rolnych

Cytat “Od 40 tys. zł w woj. zachodniopomorskim do ponad 95 tys. zł w woj. wielkopolskim – tyle w IV kw. 2024 r. płacono przeciętnie za grunty rolne w przeliczeniu na hektar – wynika z danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Choć grunty rolne podrożały w ostatnim roku od kilku do kilkunastu procent, to przeciętne polskie gospodarstwo może kosztować obecnie nawet niewiele więcej niż kawalerka w dużym mieście.”

Przeczytaj więcej »

Inwestujący w branżę nieruchomości na szczytach wyczekują odwilży na rynku. Deweloperzy kumulują zasoby na odbicie popytu

Cytat “W maju 2025 r. WIG-Nieruchomości po raz pierwszy od listopada 2007 r. przekroczył na wykresie poziom 5000 pkt, chociaż w raportowanych w tym czasie wynikach branżowych liderów trudno szukać rekordów. Dołek sprzedażowy został osiągnięty, komentują eksperci i podkreślają, że mieszkaniowe promocje u deweloperów widać już od kilku miesięcy. Część z nich, jak Atal, woli rozbudowywać ofertę, zadłużając się coraz bardziej, licząc na znaczące odbicie rynku.”

Przeczytaj więcej »