Mieszkania do wynajęcia – ceny w największych miastach Polski – lipiec 2018

Okres wakacyjny to najlepszy czas na poszukiwanie mieszkania do wynajęcia – głównie przez studentów. Na rynku jest dużo ofert lokali w których podczas roku akademickiego mieszkali studenci i dodatkowo ceny wynajmu są bardziej przystępne niż np. we wrześniu. Z danych serwisu Gratka.pl wynika, że ceny wynajmu mieszkań utrzymują się obecnie na stabilnym poziomie, acz wysokim poziomie.

Nie tylko studenci nie powinni zostawiać poszukiwania mieszkania do wynajęcia na ostatnią chwilę w wakacje. Atrakcyjne oferty znikają natychmiast, a w niektórych lokalizacjach ogłoszeń jest już bardzo mało. Z drugiej strony jednak, im bliżej rozpoczęcia roku akademickiego, tym sami właściciele będą bardziej skłonni do negocjacji cen, jeżeli ich nieruchomość nie będzie cieszyła się powodzeniem. Nikt nie chce zostać z pustym mieszkaniem bez lokatorów, zwłaszcza, że podaż jest na tym rynku coraz większa.

Jeszcze pod koniec września można liczyć na dopływ nowych ofert, ale decyduje o tym specyfika wielu miast. W rejonach turystycznych w lecie opłaca się wynajmowanie mieszkań turystom, czasami właściciele sprawdzają jeszcze we wrześniu, czy ci klienci przynoszą dochód. Jednak już na początku roku akademickiego decydują, że lepszy pewny zarobek na studentach niż liczenie na niepewnych turystów.

Źródło serwis Gratka.pl patrz link:http://blog.gratka.pl/2018/08/ceny-wynajmu-mieszkan-w-polsce-warszawa.html

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »