Magazyn „ESTATE” 4/2022 już dostępny! Praktyczna wiedza dla profesjonalistów rynku nieruchomości w świąteczno-noworocznym numerze

Przed Państwem ostatni w tym roku numer magazynu „ESTATE”, który dostarcza lektury na chłodne zimowe dni. A koniec roku zmusza nas do podsumowań. Na początku dzielimy się więc podsumowaniem roku 2022 w Nieruchomosci-online.pl oraz wizją priorytetów i działań na rok kolejny.

Zachęcamy, by w kolejnym roku przyglądać się sobie (i swojemu biznesowi) nie tyle z uwagą, co z uważnością. W tytułowym wywiadzie Agnieszka Rosolińska zachęca, byście uważnie patrzyli na Wasze firmy i ich otoczenie jak na system naczyń połączonych. Koniec roku przynosi także inne refleksyjne tematy. Grzegorz Grabowski próbuje zoptymalizować finanse Waszego biura. Rafał Szczeponek przestrzega przed zawieraniem umów pośrednictwa poza jego siedzibą. Bartosz Bator prześwietla wpływ sposobu przeprowadzenia postępowania spadkowego na rozporządzanie nieruchomością. Elżbieta Liberda rozpoznaje kluczowe ryzyka w obrocie gruntami, a Adam Parzusiński podpowiada, jak korzystać z udzielonych warunków zabudowy. Piotr Dobrowolski roztacza perspektywę najmu instytucjonalnego z dojściem do własności.

Dalej słuchamy przyspieszonego bicia serca branży i śledzimy, jak pod koniec roku zmienił się indeks INPON. Dawid Marecki podpowiada, jak radzić sobie z kryzysem odpowiedzialności w roli agenta nieruchomości. Katarzyna Pruska szuka sposobów na komunikację z klientami w trudnych czasach. Ekipa Recampu przekonuje zaś, że na wszelkie trudności sposobem jest integracja i współpraca.

Robert Fertała ponownie inspiruje, namawiając do improwizacji – tym razem w obszarze sprzedaży. Marta Bryła-Gozdyra podpowiada, jak budować obsługę skoncentrowaną na kliencie, a Łukasz Wydrowski namawia na uważne rozmowy. Dobrym okazjom do rebrandingu marki przygląda się Maciej Sznitowski, a Filip Pietrek omawia go na żywym przykładzie. Lifting Waszych profili na LinkedInie zaleca Sylwia Dębowska-Lenart. Na koniec poświęcimy więcej uważności swemu osobistemu wnętrzu, poznając Agnieszki Ewald sposoby na stres.

Magazyn do pobrania bezpłatnie pod adresem: http://www.nieruchomosci-online.pl/publikacje/estate
   

Zarządzanie ryzykiem. Rozmowa z Agnieszką Rosolińską

O prowadzeniu działalności w branży nieruchomości w trudnych czasach

Wygrać możemy razem

Podsumowanie roku 2022 w Nieruchomosci-online.pl

Zastój i wyczekiwanie. Nastroje po III kwartale 2022 r.

Opinie pośredników o sytuacji na rynku nieruchomości

Integracja branży ma sens. Rozmowa z Agnieszką Szałęgą-Gazdą, Dominiką Sadowską-Nowak i Rafałem Szelenbaumem

O zmieniającym się rynku i współpracy między pośrednikami

Optymalizacja podatkowa w pośrednictwie

Jak się rozliczać, by oszczędzić?

Ryzyka w obrocie gruntami

Na co zwrócić uwagę przy zakupie działki?

Warunki zabudowy. 6 kroków do uzyskania decyzji

Co zrobić, aby z terenu rolnego uczynić działkę budowlaną

Postępowanie spadkowe

Zasady i najczęściej popełniane błędy

Prawo odstąpienia od umowy pośrednictwa zawartej poza lokalem lub na odległość

Jak się zabezpieczyć przed utratą wynagrodzenia

Najem instytucjonalny z dojściem do własności

Zasady zawierania umów

Kryzys odpowiedzialności w roli agenta nieruchomości

Jak nim zarządzać, by poprawić wyniki

Bądź na „tak”, czyli improwizacja w sprzedaży

Innowacyjna metoda, która daje efekty

Niech klient przemówi, czyli o sztuce zadawania pytań

Zyskaj przewagę nowoczesnego sprzedawcy

Jak obchodzić się ze stresem

Metody stosowane w profilaktyce stresu

Odtruwanie komunikacji

Recenzja książki Komunikacyjny detoks i konkurs

Customer experience na rynku nieruchomości

Jak budować markę skoncentrowaną na doświadczeniu klienta

Mocna marka w cyfrowym świecie

Jak zostać ekspertem na LinkedInie

ABC rebrandingu

Kiedy remont marki jest konieczny?

Marka na nowo

Case study z procesu brand refreshingu

Kreatywny marketing nieruchomości

Jak pozyskiwać klientów w trudnych czasach?

Zakamarki Nieruchomosci-online.pl

Sposoby jak wycisnąć więcej z obecności na portalu

Przegląd rynku nieruchomości w Polsce – III kwartał 2022 r.

Raport cen ofertowych mieszkań na rynku wtórnym

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Wielka płyta wraca do łask. Inwestorów przekonuje krótszy czas budowy

Cytat “Domy prefabrykowane, stawiane z produkowanych w fabrykach modułów, to temat stosunkowo nowy na polskim rynku, ale zyskujący na popularności. Firma Spectis szacuje, że ten segment rynku jest wart ok. 5 mld zł, a do 2030 roku urośnie do 7 mld. Również długoterminowe perspektywy pozostają optymistyczne. Inwestorów przekonuje do tej technologii przede wszystkim możliwość skrócenia czasu inwestycji do kilku miesięcy i kontroli jej kosztów.”

Przeczytaj więcej »

Polacy przestają inwestować w termomodernizację swoich domów?

Cytat “W 2024 roku liczba podatników korzystających z ulgi termomodernizacyjnej spadła o prawie połowę w porównaniu do rekordowego 2021 roku. Ministerstwo Finansów informuje, że z tej formy wsparcia skorzystało 312 tys. właścicieli domów jednorodzinnych, którzy łącznie odliczyli 5,5 mld zł. Eksperci wskazują, że malejąca popularność ulgi wiąże się zarówno z mniejszą liczbą realizowanych przedsięwzięć, jak i zmianami w katalogu objętych odliczeniami wydatków, zwłaszcza przed nadchodzącym rokiem 2025, kiedy zrezygnowano z dofinansowania kotłów gazowych i olejowych, a dodano magazyny energii.”

Przeczytaj więcej »

Umowa o dożywocie – co grozi seniorowi gdy mieszkanie zostanie sprzedane i jak się zabezpieczyć?

Cytat “Pani Jadwiga przed laty podpisała umowę o dożywocie z wnuczką. W zamian za opiekę przekazała jej dom, w którym nadal mieszka. Po kilku latach wnuczka wyszła za mąż i sprzedała nieruchomość – razem z prawem dożywocia i zamieszkującą ją seniorką. Niewiele osób wie, że dom lub mieszkanie, przekazane w ramach dożywocia, może zostać sprzedane – a wraz ze sprzedażą obowiązki wobec seniora przeniosą się na nowego właściciela. Co dzieje się w takiej sytuacji z osobą starszą? Kto przejmuje zobowiązania opiekuńcze lub finansowe? I jak ustrzec się przed scenariuszem, w którym zupełnie obca osoba staje się nowym “opiekunem” dożywotnika? Na te pytania odpowiada Małgorzata Rosińska, Kierowniczka Działu Prawnego Funduszu Hipotecznego DOM.”

Przeczytaj więcej »