Magazyn „ESTATE” 3/2019 już dostępny! Wypełniony po brzegi treściami dla profesjonalistów rynku nieruchomości!

W tym numerze zanurzamy się w szeroki temat ochrony interesów. Na co dzień w naszym życiu to co wyuczone konkuruje z tym, co wrodzone i automatyczne, to co społeczne – z tym, co indywidualne i potrzebne z punktu widzenia jednostki. Do głosu dochodzą też nasze atawizmy, które w naturalny i odwieczny sposób dbają o nasze bezpieczeństwo i przetrwanie.

Jednym z pierwotnych mechanizmów obronnych jest skłonność do szybkiej oceny. O tym, w jaki sposób postrzegamy ludzi i jak wpływać na to, jak sami jesteśmy postrzegani, rozmawiamy z Maciejem Orłosiem.

Warto zabezpieczyć się także na gruncie prawnym. Piszemy więc, jak walczyć z nieuczciwymi praktykami rynkowymi konkurencji, jakie niebezpieczeństwa wynikają z formy pełnomocnictwa, jak sprzedać nieruchomość będącą we współwłasności, jak zgodnie z przepisami stosować kaucję mieszkaniową, jak zadbać o spokojną sukcesję i jakie skutki przynosi upływ czasu w przypadku roszczeń.

Podpowiadamy, jak przetrwać w świecie nasyconym technologią i jak odnaleźć się w nim jako sprzedawca. Do jakich ustępstw warto posunąć się w negocjacyjnej grze? Jak zaprojektować efektywny lejek sprzedaży i jak w tym wszystkim osiągnąć mistrzostwo? Odpowiedzi na te pytania szukamy na naszych łamach.

Na koniec, staramy się odnaleźć sposób na dodatni bilans energetyczny, wbrew negatywnym emocjom i niesprzyjającym przekonaniom.

Magazyn jest wydawany przez Nieruchomosci-online.pl pod patronatem merytorycznym Zbigniewa Kubińskiego, Honorowego Prezydenta Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości – PPRN.

 

Magazyn do pobrania bezpłatnie pod adresem: http://www.nieruchomosci-online.pl/publikacje/estate

W numerze 3/2019:

Autoprezentacja, naturalnie! Rozmowa z Maciejem Orłosiem

O usuwaniu barier w komunikacji

Proptech nadciąga. Rozmowa z Jamesem Dearsleyem

Dlaczego warto postawić na technologie na rynku nieruchomości

Pełnomocnictwo klienta a zawieranie umowy pośrednictwa

Na co zwrócić uwagę przy weryfikacji pełnomocnictwa

Metody na nieuczciwe praktyki rynkowe

Jak chronić firmę przed konkurencją?

Kłopotliwa współwłasność

Sprzedaż nieruchomości będącej we współwłasności

Przedawnienie roszczeń z umowy pośrednictwa

Skutki upływu czasu w sferze prawa cywilnego

Kaucja mieszkaniowa. Dogrywka

Zmiany w prawie dotyczące kaucji

Co będzie, kiedy mnie nie będzie. Sukcesja nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości a postępowanie spadkowe

Abraham vs. Bóg, czyli zasady ustępstw w negocjacjach

Jak zwyciężyć w handlowej grze

Sprzedaż nie za wszelką cenę. Rozmowa z Tomaszem Kalko

Rola obsługi klienta na rynku nieruchomości

Trening czyni mistrza?

Żmudna droga do sukcesu w sprzedaży

Dodatni bilans energetyczny

Co zrobić, by chciało się tak bardzo, jak się nie chce?

Budowanie lejka sprzedaży w praktyce agenta nieruchomości

Sekwencja etapów sprzedaży od pozyskania oferty do szczęśliwego finału

Sprzedaż w wirtualnej rzeczywistości. Rozmowa z Mirkiem Chudy

Wirtualne spacery w procesie decyzyjnym klienta

Poznaj ich, a kupią od Ciebie

Co warto wiedzieć o poszukujących nieruchomości?

Więcej wyników dla niszowych wyszukiwań

Dopełnianie list – większy zasięg ofert

Centrum dowodzenia promocyjnym wszechświatem

Poznaj szerokie możliwości pracy na ofertach

Statystyki jednostkowe w Twoim Excelu

Monitoring zainteresowania ofertą i skuteczności promocji ogłoszenia

Raport cen ofertowych na rynku wtórnym – II kwartał 2019 r.

Analiza cen mieszkań w II kwartale 2019 roku

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Porażka polityki mieszkaniowej? Problem gniazdowników jest wyolbrzymiony

Cytat “W 2025 r. ponad połowa młodych dorosłych Polaków mieszkała wciąż z rodzicami – pokazują dane Eurostatu. Tak wysoki odsetek tzw. gniazdowników mocno wyróżnia Polskę na tle UE i uchodzi za dowód na małą dostępność mieszkań. Istnieją jednak dobre powody, aby sądzić, że zjawisko to nie jest nad Wisłą aż tak powszechne. A jego przyczyny są złożone.”

Przeczytaj więcej »

Wspólnota chciała ocieplić blok z z wielkiej płyty. Po ekspertyzie okazuje się, że oszczędności nie pokryją nakładów

Cytat “Termomodernizacja starego bloku może wyraźnie obniżyć rachunki za ogrzewanie, poprawić komfort cieplny mieszkańców i zwiększyć wartość lokali. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy dążyć do ocieplenia wielkiej płyty za wszelką cenę. Sprawdź, kiedy taka inwestycja ma ekonomiczne uzasadnienie, a kiedy lepiej zrezygnować z kompleksowej termomodernizacji.”

Przeczytaj więcej »