Magazyn „ESTATE” 2/2024 już dostępny! Praktyczna wiedza dla profesjonalistów rynku nieruchomości!

Skuteczna komunikacja zachodzi wówczas, gdy ludzie rozumieją, co do siebie nawzajem mówią. W sferze przekazywania informacji, ale także intencji. Z naszego punktu widzenia, jest to  przeprowadzanie klienta od poznania marki, poznania produktu do bycia lojalnym klientem i kupowania ponownie. I to już nie jest takie proste. Każdy odbiorca ma swój własny kontekst kulturowy, społeczny, religijny, wykształcenia, finansowy, rodzinny, geograficzny, wreszcie – sytuacyjny. Do tego dochodzą zakłócenia kanału, za pomocą którego się porozumiewamy, choćbyśmy używali czegoś pozornie tak dostępnego i oczywistego jak media społecznościowe…

Dlatego wielowymiarowość social mediów uczyniliśmy tematem naszej tytułowej rozmowy z mistrzem skutecznej komunikacji sprzedażowej, Jerzym Zientkowskim. 

O próbie uzdrowienia usług pośrednictwa i wizerunku zawodu poprzez spójne standardy zawodowe, rozmawiamy z Filipem Wierzchowskim. Jak, w realiach „rynku sprzedającego”, wygląda rola pośrednika w obrocie nieruchomościami, pisze Karolina Kieszek. Agata Stradomska podpowiada zaś, jaką strategię postępowania przyjąć, by nasza półka ofert nigdy nie pustoszała. Jak współpracować z klientem z zagranicy, opowiada Anna Yakovyshyna. Z mitami o rynku nieruchomości rozprawia się, z małą pomocą przyjaciół, Justyna Sprawka. 

Dawid Marecki uzbraja nas w narzędzia negocjacyjne, które pomogą objąć zwycięską pozycję bez zbędnego targowania się. Magda Zienkiewicz podpowiada, jak nie przegapić ważnych komunikatów dotyczących ukrytych potrzeb klienta. Zaś jak nie przegapić diamentów podczas rekrutacji i odsłonić ich prawdziwy (a nie pozorowany) potencjał, radzi Michał Śmigielski-Ludwa.   

Czy rozpalający media temat patodeweloperki i dzielenia mieszkań na najmniejsze możliwe metraże zostanie wreszcie prawnie uregulowany? O konsekwencjach zmiany przepisów od 1 sierpnia br. pisze Dawid Kowalik. Bartosz Bator omawia zaś instytucję zasiedzenia własności  nieruchomości, by umiejętnie skorzystać z tego prawa lub mieć świadomość, jak się bronić przed zakusami innych. Czy zmiana przepisów unijnych o usługach cyfrowych dotyka branżę nieruchomości? Na grunt stron internetowych pośredników przekłada nam to Piotr Kantorowski. 

Anna Ledwoń-Blacha pokazuje praktyczną stronę pracy z narzędziami generative AI, zaś Andrzej Sadowski podpowiada, jak wejść we współpracę z agencją marketingową, by zamiast uprawiać ping-ponga, osiągnąć efekt synergiczny. 

Wisienką na torcie niech będzie tekst analityka trendów Piotra Wasyluka o tym, jakich zmian dotyczących dzielnic śródmiejskich będziemy wkrótce doświadczać.

Magazyn do pobrania bezpłatnie pod adresem: http://www.nieruchomosci-online.pl/publikacje/estate
   

 W numerze 2/2024:

Social media selling. Rozmowa z Jerzym Zientkowskim
O komunikacji sprzedażowej w mediach społecznościowych

Ostrożny optymizm przy odbudowującej się podaży
Opinie pośredników o sytuacji na rynku nieruchomości po I kwartale 2024 r.

Standardy zawodowe pośredników. Rozmowa z Filipem Wierzchowskim
Jak branża radzi sobie z utrzymaniem standardu usług

Zasiedzenie
Jak z niego korzystać i jak zapobiegać?

Czy mikrokawalerki przestaną być legalne?
O nowelizacji przepisów dotyczących kwestii technicznych budynków

Consent mode 2.0
Czy wdrożyłeś go dobrze na swojej stronie?

Obsługa klienta międzynarodowego na rynku nieruchomości w Polsce
Jak przekraczać bariery językowe i kulturowe

Jesteś ojcem lub matką podczas zatrudniania nowych agentów?
O odpowiedzialności i skutecznym procesie rekrutacji

Insygnia władzy w negocjacjach
Źródła dominacji w relacji agent-klient

Jak mieć więcej ofert
Sekrety skutecznego pozyskiwania klientów sprzedających

Eldorado zbywcy
Gdzie w nim miejsce dla pośrednictwa?

Efektywna praca z narzędziami opartymi na sztucznej inteligencji
Przegląd narzędzi AI

Jak szef z szefem
Współpracuj z agencją marketingową mądrzej i skuteczniej

Mity o rynku nieruchomości
W jakie półprawdy wierzą klienci?

Słucha, ale czy słyszy?
Jak poprawić wyniki dzięki lepszemu zrozumieniu potrzeb klienta

Śródmieścia odkryte na nowo
O przywracaniu społecznej funkcji centrom miast

Zakamarki Nieruchomosci-online.pl
Jak korzystać z funkcjonalności portalu

Przegląd rynku nieruchomości w Polsce – I kwartał 2024 r.
Raport cen ofertowych mieszkań i preferencji klientów na rynku wtórnym

AI – wszechstronny pracownik na pełen etat
Recenzja książki i konkurs

Będę niezmiernie wdzięczna, jeśli podzielicie się Państwo przygotowaną przez nas merytoryką z Członkami Stowarzyszenia.

Zapraszam do lektury!

Dominika Mikulska

redaktor naczelna

Magazyn „ESTATE”
Wydawca: Nieruchomosci-online.pl

NNV Sp. z o.o., 10-457 Olsztyn, ul. Wyszyńskiego 1  Sąd Rejonowy dla Miasta Olsztyna, KRS 0000310781, NIP 7393699287, REGON 280319486, Kapitał Zakładowy 1 152 000 zł, wpłacony w całości

Co-operate: redakcja@estate.pl

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »