Magazyn „ESTATE” 2/2022 już dostępny! Praktyczna wiedza dla profesjonalistów rynku nieruchomości!

Przed Państwem gorący przedwakacyjny numer magazynu „ESTATE”. 

Mamy czas wysokiego zapotrzebowania na rzetelne doradztwo. Rok 2022, na którego półmetku już jesteśmy, pokazał, że pośrednik w obrocie nieruchomościami to prawdziwie zawód z misją i ogromnymi możliwościami pomocy ludziom. Jak, w tym trudnym pod wieloma względami czasie,  dawać klientom oparcie, poczucie bezpieczeństwa i dobre rozwiązania, pozostając jednocześnie w zgodzie ze sobą? W tym numerze szukamy na te pytanie odpowiedzi wraz zaproszonymi ekspertami. 

Zaczynamy tytułowym wywiadem z Arturem Nowakiem-Gocławskim, w którym stawiamy pytania, na które współcześnie powinien szukać odpowiedzi każdy odpowiedzialny przedsiębiorca.

Dalej przechodzimy do wyzwań, jakie ogromna migracja uchodźców postawiła obsługującymi rynek najmu. Z Piotrem Dobrowolskim rozmawiamy o czarnych snach najemców i procedurze eksmisji w świetle aktualnych przepisów. Agnieszka i Michał Łukaszewscy dokładają do tego garść informacji o najmie okazjonalnym i jego zaletach, a Grzegorz Grabowski podpowiada, jak rozliczyć różne formy najmu obywatelom Ukrainy. Oliwia Walentynowicz podpowiada, jak bez problemów sprzedać (i kupić) lokal z najemcą.

Zmienność sytuacji na rynkach nieruchomości i finansowym wymaga sięgania po nowe rozwiązania. Dawid Marecki podpowiada strategie na skuteczne pośrednictwo w czasie malejącego popytu. Jak wykorzystać zasady improwizacji, by płynniej sunąć po biznesowych falach, zdradza Robert Fertała. Argumentowanie wyłączności jako antidotum na problemy klienta zaleca Paweł Sobociński, a Michał Rorbach podpowiada zwrócenie uwagi na rosnący potencjał współpracy z deweloperami. Łukasz Wydrowski przekonuje, że nad przejściem na swoje warto się aktualnie dwa razy zastanowić.

Podsumowujemy także, jak schłodziły się nastroje pośredników na rynku nieruchomości oraz jak nowe realia wpłynęły na preferencje poszukujących. Jak komunikować markę w wojennej rzeczywistości, podpowiadają ekspertki z WordsmithPR, a Michał Stanek zwraca uwagę, co może nie działać już w social mediach.

Ewa Klos-Rychter odsłania kulisy orzecznictwa w procesach kredytobiorców frankowych, a na koniec – niezastąpiona Anna Urbańska podpowiada, jak w tym wszystkim zachować równowagę i spokój ducha.

Magazyn jest wydawany przez Nieruchomosci-online.pl pod patronatem merytorycznym Zbigniewa Kubińskiego, Honorowego Prezydenta Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości – PPRN.

Magazyn do pobrania bezpłatnie pod adresem: http://www.nieruchomosci-online.pl/publikacje/estate

W numerze 2/2022:   

Odpowiedzialny biznes. Rozmowa z Arturem Nowakiem-Gocławskim
O strategii prowadzenia biznesu w duchu dobra wspólnego

Chłodne spojrzenie na nastroje w I kwartale 2022
Wyniki cokwartalnego badania nastrojów branży nieruchomości INPON

Czarne sny wynajmujących. Rozmowa z Piotrem Dobrowolskim
Aktualne regulacje dot. wypowiadania umów najmu i eksmisji

Kwestie podatkowe w użyczeniu i najmie obywatelom Ukrainy
Przewodnik dla pośredników

Zbycie nieruchomości niemieszkalnej będącej przedmiotem umowy najmu
Jak bezpiecznie kupić i sprzedać lokal z najemcą

Najem okazjonalny i zwykły – porównanie
Co każdy pośrednik wiedzieć powinien

Frankowicze na start
Aktualne orzecznictwo w sprawach klientów kredytów frankowych

Nowe preferencje poszukujących
Jak nowe realia wpłynęły na popyt 

Podajesz czy sprzedajesz?
Skuteczne pośrednictwo w czasie malejącego popytu

Wyłączność jako antidotum
Argumentowanie wyłączności w trudnych czasach

Idealna prezentacja na rynku pierwotnym
Potencjał niszy sprzedaży inwestycji deweloperskich

Surfowanie na grzbietach okoliczności
Po co nam improwizacja w biznesie

Cudze chwalicie, swego nie znacie
O przewagach bycia agentem nad byciem właścicielem biura

Wojenna sztuka komunikacji marki
Jak promować biznes, gdy nie wypada

Twój fanpage nie działa?
7 błędów, które prawdopodobnie popełniasz

Reset mózgu w trudnym czasie
Jak “dowozić”, gdy rzeczywistość przytłacza

Nowa rzeczywistość rynku nieruchomości
Relacja z 12. Forum Rynku Nieruchomości

Filozofia wszystkopieprzenia
Recenzja książki “F**k it!”. Wygraj ją dla siebie!

Przegląd rynku nieruchomości w Polsce
Raport cen ofertowych mieszkań na rynku wtórnym – I kwartał 2022 r.

Zakamarki Nieruchomosci-online.pl
Proste triki, jak wykorzystać lepiej obecność na portalu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »